Jak mieć KILKA świadomych snów JEDNEJ NOCY?

Jak mieć KILKA świadomych snów JEDNEJ NOCY?

Jak jeden nawyk zwiększy twoje świadomego snu prawdopodobieństwo bez specjalnego wysiłku.

Nazywam się Antoni Łącki. Jestem autorem e-booka “Świadomy sen w pigułce.” Zawodowo szkolę ludzi dorosłych w formie kursów online. Z okazji przedsprzedaży nadchodzącego kursu Akademia Świadomego Snu i na podstawie blisko stu ankiet od słuchaczy i widzów przygotowałem dla was materiały, które znacznie przybliżą was do osiągnięcia tego genialnego stanu, którym jest świadomy sen. Nauczyłem już kilkaset osób, jak to robić a moje materiały na ten temat sięgają 100 tysięcy wyświetleń i każdego dnia dostaje informację o tym, że kolejnej osobie udało się ten stan osiągnąć.

Dlaczego świadome sny?

Moją misją jest otwierać głowy ludzi. Najprościej robi się to przez doświadczenie. Kiedy doświadczysz na własne oczy tak surrealistycznego stanu jak świadomy sen. Zobaczysz, jak bardzo magiczne może być życie. Jest w nim znacznie więcej niż tylko praca, codzienne obowiązki i rutyna, w którą wpadamy. Ale nie chcę, żebyś wierzył mi na słowo. To nie ma sensu. Tam, gdzie jest wiara, jest też miejsce na zwątpienie. Wiem, że dużo lepiej jeśli tego doświadczysz. Wtedy nie będziesz musiał wierzyć w to co mówię. Będziesz po prostu wiedzieć, że to prawda. 

Kiedy zaczynałem naukę o świadomym śnie, internet nie był tak powszechny jak jest teraz. Pamiętam jeszcze te chwile kiedy dzwoniło się do znajomych, żeby weszli na czat, żeby popisać z nimi przez chwilę przez internet. Teraz, masz internet wszędzie, gdzie chcesz. Ma to oczywiście wiele minusów, ale niezaprzeczalnie dostępność informacji jest znacznie większa niż była kiedykolwiek. Faktem jest też to, że przez tak łatwą dostępność do internetu jest bardzo dużo informacji z różnych źródeł i łatwo się w nich pogubić. Natomiast i tak jest to znacznie łatwiejsze niż kiedy dostępu do tych informacji nie ma. Wtedy to już w ogóle łatwo się pogubić. 🙂 Ucząc się śnić świadomie, popełniłem wiele błędów, musiałem testować różne techniki i weryfikować ich skuteczność na sobie. Łączyć tę technikę z inną, próbować jednej strategii a później innej. Kosztowało mnie to sporo czasu i frustracji. Bardzo denerwowałem się, że mimo tak dużej inwestycji czasowej cały czas nie udało mi się osiągnąć świadomego snu. Aż w końcu, po wielu próbach, udało się. Byłem tak zachwycony, że obudziłem się po kilku sekundach. Ale wiedziałem ze to jest to, że złapałem proces, który mnie tu doprowadził. Dziś, chciałbym podzielić się z wami jedna z lekcji, którą wyciągnąłem z tego czasu. I rozwiązaniem problemu, który wiele z was pisało w ankietach. Także przejdźmy do rzeczy.

Ostatnio zamawiałem sporo rzeczy z internetu. W momencie kiedy nagrywam to wideo panosi się w Polsce dobrze znana choroba, której nazwy nie można na YouTube wymawiać. No więc pewnego dnia, dostałem maila, że moja paczka przyszła do paczkomatu. Zadowolony wstałem, ubrałem się, nałożyłem psu smycz i idę. Było dość chłodno, w końcu to grudzień więc szedłem jak najszybciej. No i jak doszedłem do paczkomatu, i chciałem wyciągnąć telefon, żeby zeskanować kod do otwarcia skrytki — coś było nie tak. Okazało się ze nie mam telefonu, także nie było szans, żebym odebrał swoją paczkę. Zły na siebie, pobiegłam szybko do domu, ubrałem się, wziąłem telefon i wróciłam po paczkę. 

Jaki ma związek ta historia z tym co mówiłem na początku? Otóż całkiem sporo. W tej historii moja paczka to świadomy sen. A telefon to właśnie coś niezbędnego do tego, żeby ja otworzyć. I tym niezbędnym kluczem jest właśnie dziennik snów. I tak wiem o tym, że to wiesz. Ale koniecznie zobacz czy też wysłuchaj ten materiał do końca, bo możliwe, że twoje spojrzenie na dzienniki snów zmieni się o 180 stopni.

Zanim powiem Ci, jak skutecznie należy prowadzić taki dziennik, musisz naprawdę zrozumieć, dlaczego jest czymś tak absolutnie niezbędnym. Dużo ludzi szuka jakiejś specjalnej sztuczki, aby osiągnąć świadomy sen, jakiejś wyjątkowej techniki, czegoś takiego WOW co będzie miało niesamowite efekty, fajerwerki i do tego nie będzie wymagało niczego od ciebie. I kiedy taka osoba natknie się na coś takiego jak dziennik snów, łatwo przeoczyć tę technikę i szukać dalej, aż w końcu znajdzie to niesamowite coś, ten magiczny składnik, tę magiczną metodę. I wtedy dziennik snów spada na dalszy plan. 

Skąd to wiem? Bo sam tak zrobiłem!! Co chwile kupowałem nowe książki, kursy, jeździłem na spotkania, żeby znaleźć TO COŚ. Ale gwarantuje Ci, że bez dobrze prowadzonego dziennika snów — daleko nie zajedziesz. Już mowie dlaczego. 

Wiele razy w swoim życiu miałem sytuacje podobna do tej sprzed kilku dni. Idę sobie po zakupy, czy gdziekolwiek (chociaż w sumie gdzie jeszcze można chodzić w dzisiejszych czasach) no i nagle widzę starszego pana. Zupełnie normalny starszy pan z siwymi włosami i dużymi, grubymi jak dno słoika okularami. I nagle mnie olśniło: Hej! Przecież ja dziś miałem świadomy sen! Już pamiętam! Był w nim podobny gość i pokazywał mi kilka rzeczy. Nie pamiętałem o tym, że miałem świadomy sen, do momentu, aż zobaczyłem ta bardzo charakterystyczną osobę. Czy pamiętałabym o nim, gdybym go nie zobaczył? Może, nie wiem. Jestem natomiast pewny, ze ta sytuacja nie miałaby miejsca, gdybym zapisał swój sen w dzienniku. Nie zrozum mnie źle, na pewnym etapie zapamiętywanie snów jest tak bardzo wyćwiczone, że pamiętasz swoje sny zaraz po przebudzeniu i przez cały dzień. Praktycznie w ogóle nie występuje ta ‘amnezja’ zaraz po przebudzeniu. Jednak prawda jest taka, że z każda sekunda, każda minuta poziom zapamiętania snu się pogarsza. Im słabsza jest twoja umiejętność przypominania sobie snu, tym więcej zapominasz i więcej ci umyka. 

Wyobraź sobie więc taką sytuację, dowiadujesz się o świadomym śnieniu, zaczynasz próbować, po czym budzisz się kilka dni z rzędu, nie pamiętając, wcale co ci się śniło. Masz świadomość, że mogłeś lub mogłam ten świadomy sen mieć? Wszystkie twoje wysiłki mogą pójść na marne, jeśli po przebudzeniu się nie pamiętasz, co ci się śniło. Zanim zaczniesz pracować z zaawansowanymi technikami, które będziemy omawiać, w kolejnych nagraniach musisz zadbać o to, aby dobrze zapamiętać swój sen. Musisz przyzwyczaić się do tego przejścia, które zachodzi kiedy się budzisz i wychodzisz ze świata snów do rzeczywistości. Bez tego absolutnie nie ma sensu ruszać dalej.

Także teraz powiemy sobie o tym jak skutecznie taki dziennik prowadzić.

Rzeczą, która jest mało oczywista, przez co dużo osób ją pomija, jest to, jak taki dziennik wygląda. Warto wybrać się do sklepu i kupić sobie naprawdę ładny dziennik. Taki który z przyjemnością będziemy otwierać i w nim pisać. Dużo chętniej będziemy zapisywać w nim nasze sny, niż wtedy kiedy weźmiemy jakiś stary w połowie zapisany zeszyt, który wstyd postawić na stoliku nocnym. Wiem, że to detal, i może wydawać się błahy, ale już taka inwestycja czasu i energii w wybór twojego dziennika sprawia, że dużo poważnej podejdziesz do sprawy.

Następnie warto byłoby przygotować go według określonego wzoru, tak żeby była tam data, info czy sen był świadomy, czy nie — opis snu — i znaki rozpoznawcze

Drugim celem prowadzenia takiego dziennika jest właśnie wyłapanie różnych schematów w naszych snach, ponieważ to dzięki nim możemy się zorientować, że to, co się dzieje, może być snem. Na przykład jeśli bardzo często śni mi się kolor czerwony, to możemy rozstawić czerwone kartki w mieszkaniu i zawsze jak je zobaczymy zrobić test rzeczywistości. W ten sposób kiedy przyśni nam się coś czerwonego — możemy zrobić to automatycznie i złapać świadomość.

Dlatego naprawdę weź to na poważnie. Skoro jesteś na tym etapie tego wideo, to już znaczy, ze nie jesteś jedna z tych osób, która tylko przeskakuje z wideo na wideo, tylko naprawdę podchodzisz do tego poważnie. I dobrze, gratulacje. Ta cecha jest bardzo wartościowa.

Aby ułatwić Ci Tworzenie twojego dziennika, przygotowałem dla Ciebie PDF, który możesz albo przepisać, albo wydrukować i zapisywać na nim swoje sny.

Możesz go odebrać, zostawiając pod postem na blogu komentarz. W komentarzu proszę, żebyś napisał następującą rzecz. Gdybyś mógł znać odpowiedź na dowolne pytanie odnośnie świadomego snu. Jakie byłoby to pytanie?. Na wszystkie komentarz będziemy odpowiadać w formie sesji Q&A, a do każdego, kto zostawi komentarz zostanie wysłany PDF ze wzorem prowadzenia dziennika snów

Pamiętaj, musisz dodać ten komentarz na wpisie na blogu! Tylko tak będziemy mogli wysłać ci go na maila, także jeśli oglądasz to na YouTube, słuchasz w formie podcastu, zerknij w opis — znajdziesz tam link do bloga.

We wpisie znajdziesz też formularz do rejestracji na Webinar: Świadomy Sen W Pigułce, gdzie opowiem jak od momentu kiedy nigdy nie miałeś lub nie miałaś świadomego snu sprawić, że masz nawet kilka świadomych snów jednej nocy. Także jeżeli ten temat cię interesuje, koniecznie zapisz się na webinar, nawet jeżeli nie będziesz mógł/mogła być na żywo — dla zapisanych osób dostępny będzie zapis z niego przez określony czas.

W kolejnym materiale omówimy sobie już konkretna technika realizowania świadomego snu dla leniwych (ale nie do końca) – o co chodzi z tym nie do końca — dowiesz się w kolejnym materiale.

Chcesz dostać informacje, kiedy wystartuje kolejna edycja kursu? Zapisz się na:

Jak odebrać wzór dziennika snów?

Zastanów się – jeśli mógłbyś znać odpowiedź na dowolne pytanie dotyczące świadomego snu – jakie byłoby to pytanie? I zapisz je w komentarzu. 🙂 Wyślemy do Ciebie wzór dziennika snów w 2 wersjach. Jedna w PDF a druga w arkuszach Google, tak aby każdy mógł wybrać najlepszą dla siebie.

5 6 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
200 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Jaka technika jest według Ciebie najskuteczniejsza?

Wojciech
Wojciech
1 rok temu

Swiadomy sen i przechodzenie z niego do oobe i powrot z oobe jak robic to bezpiecznie i z glowa?

Marta
Marta
1 rok temu

Jak ustabilizować świadomy sen, żeby nie wypadać do czarnej orzestrzeni?

Jakub
Jakub
1 rok temu

Mógłbyś opowiedzieć trochę o świadomym śnieniu jako elemencie autoterapii? W jakich przypadkach świadomy sen może pomóc i jak taki rodzaj terapii powinien wyglądać?

Marta
Marta
1 rok temu

Czy poprzez świadomy sen można nauczyć się języków obcych?

Tymoteusz
Tymoteusz
1 rok temu

Czy świadomy sen zanika z wiekiem czy jest szansa że nie możliwe jest jego osiągnięcie go w jakimś przypadku?

Magdalena
Magdalena
1 rok temu

Czy w snach przenosimy się do poprzednich wcieleń i światów równoległych?
Co znaczy kiedy bardzo często śni się morze?

Maciej
Maciej
1 rok temu

Co zrobić jeżeli sen mi znika, a test rzeczywistości nie pomaga i mimo to tracę LD?

Adrian
Adrian
1 rok temu

Jakie połączenie technik jest w twoim przypadku najskuteczniejsze?

maniek
maniek
1 rok temu

Czy można uczyć się w świadomym śnie?

Brajan
Brajan
1 rok temu
Reply to  maniek

Obejrzyj trochę filmów z jego kanału to się dowierz

Karol
Karol
1 rok temu

Co dokładnie powinienem robić aby uzyskać paraliż senny?

Brajan
Brajan
1 rok temu

Czy prowadzisz dziennik snu

Ania
Ania
1 rok temu

Co daje świadomy sen? Po co to się robi?

Maja
Maja
1 rok temu

Czy otwierając się na świadome sny mogę przypadkiem wejść w oobe? Jest wiele technik świadomego śnienia np(4+1), które stosuje się też do wychodzenia z ciała. Jak tego uniknąć?

Olaf
Olaf
1 rok temu

Czy podczas świadomego snu można ćwiczyć szeroko rozumiane umiejętności umysłowe i fizyczne i czy będzie to miało realne przełożenie na rzeczywistość ?

Bogna
1 rok temu

Jak wykorzystać świadomy sen do autopsychoterapii?

Janek
Janek
1 rok temu

Czy można się uczyć w świadomym śnie?

Filip
Filip
1 rok temu

Jak uzyskać paraliż senny? Chciałbym przejść z niego do świadomego snu, i wiem jak to zrobić, ale nie wiem jak uzyskać ten paraliż senny

Kacper
Kacper
1 rok temu

Czemu tak łatwo wybudzam sie ze świadomego snu i co moge w tym zmienić

Beata
Beata
1 rok temu

Jak skutecznie wprowadzic sie w swiadomy sen

Krystyna
1 rok temu

Czego mogę się nauczyć i jak z nich korzystać

Julia
Julia
1 rok temu

czy jak się przebudzi ze świadomego snu można dostać paralizu sennego?

Malgorzata
Malgorzata
1 rok temu

Czy śniąc świadomie wiele razy np.że gramy na gitarze w rzeczywistym świecie będziemy umieli na gitarze grać?

Last edited 1 rok temu by Malgorzata
Josh Cod
Josh Cod
1 rok temu

Czy świadomy sen jest powiązany z OOBE (i jeśli tak to w jaki sposób)?

Alicja
Alicja
1 rok temu

Jak wyraźnie widzieć inne osoby w świadomym śnie?

Anulka
Anulka
1 rok temu

jak czytać znaki ?

Alicja
Alicja
1 rok temu

Jakie książki na temat świadomego śnienia polecasz?

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

Jak w świadomym śnie skontaktować się ze swoim przewodnikiem duchowym?

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Podczas świadomego śnienia mamy dostęp do projekcji mózgu w sytuacji kiedy nasze ciało śpi. Czy mówimy tu o dostępie do podświadomości ?

Dawid
Dawid
1 rok temu

Czy udało Ci się kiedyś wejść w świadomy sen poprzez technikę Wild a jeśli tak czy masz jakieś konkretne tipy?

Filip
Filip
1 rok temu

Moim najważniejszym pytaniem jest: Jak czujemy się podczas świadomego snu? Tak jak w realu?

Michal
Michal
1 rok temu

Co da mi swiadowy sen?

Krystyna
Krystyna
1 rok temu

Co to jest świadomy sen.

Marcel
Marcel
1 rok temu

Jaki jest według Ciebie najlepszy sposób, aby “nie obudzić się z wrażenia” po osiągnięciu świadomego snu?

Last edited 1 rok temu by Marcel
Jakub
Jakub
1 rok temu

Jaka technika jest według Ciebie najskuteczniejsza?

Daniel
Daniel
1 rok temu

Jeżeli w świadomym śnie powiem, że chcę mieć dłuższe, intensywniejsze, częstsze i łatwiej uzyskiwać świadome sny to czy to coś zmieni?

Diana
Diana
1 rok temu

Jak długo przygotowywałeś się do świadomego snu?

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Czy podczas świadomego snu spontanicznie może się zdarzyć eksterioryzacja?

Michał
Michał
1 rok temu

Nie pamiętam swoich snów w ogóle. W jaki sposób mogę zacząć pamiętać moje sny?

Last edited 1 rok temu by Michał
Magdalena
Magdalena
6 miesięcy temu
Reply to  Michał

(nie mogę usunąć)

Last edited 6 miesięcy temu by Magdalena
Dominik
Dominik
1 rok temu

Jak kontrolować czas świadomego snu?

Last edited 1 rok temu by Dominik
Kacper
Kacper
1 rok temu

W jakim stopniu w świadomym śnie komunikujemy się z naszą podświadomością?

Marcin
Marcin
1 rok temu

Jak pamiętać więcej snów

Paweł
Paweł
1 rok temu

Czy można łączyć wiele technik na uzyskanie świadomego snu? Jeśli tak to jakie podłączania są najskuteczniejsze?

Jan
Jan
1 rok temu

Jak trudno jest połączyć się ze swoją podświadomością?

Julia
Julia
1 rok temu

Czy świadome sny są aż tak realistyczne, że można poczuć dotyk i ból? Pewnie i tak po przebudzeniu się tego zapomina, ale czy w trakcie jest to możliwe?

Robert
Robert
1 rok temu

Witam..Hmmm? Tak naprawdę to ogromna ciekawość jak realistyczne mogą być świadome sny , ile przyjemnosci mogą dostarczyć śniącemu…
Pozdrawiam..

Maciej
Maciej
11 miesięcy temu

Co zrobić jeżeli sen mi znika, a test rzeczywistości nie pomaga i mimo to tracę LD?

Seweryn
Seweryn
11 miesięcy temu

czy są jeszcze jakieś ukryte funkcje świadomego snu o których nie wiemy?

Monika
Monika
11 miesięcy temu

Jak uzyskać ld za 1-szym razem?

Wojtek
10 miesięcy temu

Jak świadome śnienie może wpłynąć na pogłębienie mojej Świadomości?

200
0
Daj znać co myślisz o tym wpisie komentując go.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap