Poznaj drogę NA SKRÓTY do świadomych snów dzięki tej technice

W tym materiale pokażę Ci metodę na świadomy sen dla leniwych! Jeżeli szukasz drogi do świadomego snu po najmniejszej linii oporu – koniecznie oglądaj dalej.

W poprzednim odcinku rozmawialiśmy o rzeczy, która jest absolutnie niezbędna przy próbach świadomego śnienia. Także jeżeli nie zapoznałeś lub nie zapoznałaś się z tym materiałem, to koniecznie go sprawdź! Link do wpisu znajdziesz w opisie do tego materiału.

Jest wiele technik które pozwolą Ci osiągnąć świadomy sen. Możemy nadać oceniać je w 3 wymiarach. 1 wymiar to ich łatwość – tzn jak dużo pracy trzeba, aby dana metoda zadziałała. Kolejny to skuteczność – jak bardzo skutecznie wpływają na nasze świadome sny. Natomiast ostatni to jakość świadomego snu który osiągamy. I tak jak najlepszą jakość świadomego snu osiąga się najtrudniejszymi metodami, które stają się skuteczne po długotrwałej praktyce, to są metody, które dają naprawdę przyzwoite efekty pod kątem jakości, a są drogi, które prowadzą  nieco na skróty. 

Zanim podzielę się z Tobą tą techniką – pokaże Ci jedną z najtrudniejszych i niezwykle skutecznych po opanowaniu oraz niezwykle prostą ale niestety mało skuteczną dla porównania.

Według mnie najtrudniejszą metodą osiągnięcia świadomego snu, ale również najbardziej intensywna i satysfakcjonującą jest metoda WILD. Czyli świadome wejście w świat snu. Polega na zachowaniu przytomności, kiedy przechodzisz ze stanu pełnej gotowości (kiedy jesteśmy obudzeni) do momentu kiedy śpimy. Zwykle to przejście odbywa się nieświadomie. Kiedy zachowamy tę świadomość, efekty są niesamowite. No ale jak już wspomniałem ta technika wymaga sporo praktyki i trzeba wiedzieć jak łączyć ją z pozostałymi technikami, aby osiągać najlepsze efekty. Metoda najprostsza to autosugestia. Polega ona na powiedzeniu sobie przed snem “ dziś będę mieć świadomy sen. Może to brzmieć prosto, ale naprawdę są sytuacje w których to działa. Jednak niestety nie zawsze w 100%. Metoda o której chcę wam opowiedzieć znajduje się gdzieś pośrodku tych 2 skrajności. Wymaga stosunkowo mało zaangażowania, ale ma jeden haczyk – i wiem, że nie każdemu ten haczyk przypasuje.

Świadomy sen – Technika CAT

Nazywa się po angielsku bardzo ładnie, bo CAT. Cycle adjustment technique.

Technika regulacji cyklu to prosty sposób na nauczenie się świadomego snu poprzez naturalny wpływ na chemię ciała. Wymaga dostosowania cykli snu, aby podnieść świadomość podczas wczesnych porannych faz snu REM.

  • Przez tydzień kładź się spać o tej samej porze każdej nocy i wstawaj 90 minut wcześniej niż zwykle. Poświęć te 90 minut na robieniu testów rzeczywistości co 2-3 minuty.
  • Następnie co drugi dzień postępuj zgodnie z procedurą opisaną w 1 kroku. Podczas dni kiedy przesypiać będziesz całą noc, warunkowo będziesz sprawdzać rzeczywistość w czasie fazy REM.

Tutaj warto zaznaczyć: musisz mieć bardzo regularny cykl snu, aby to zrobić.

To znaczy, najlepiej chodzić spać codziennie o tej samej godzinie i wstawać o tej samej godzinie. Dzięki temu po kilkunastu dniach nasz organizm będzie automatycznie wytwarzać hormony budzące nas z rana i te które nas usypiają wieczorem. Aby to wesprzeć, koniecznie odłóż wszystkie urządzenia emanujące białym światłem na co najmniej 2 godziny przed położeniem się spać. na pewno pomoże jeżeli podczas dnia spędzisz trochę czasu na powietrzu i uprawiasz sport – wystarczy coś lekkiego – jak spokojna joga.

Dlatego ta technika jest dla leniwych, ale nie do końca. Bo w sumie, jedyne co musisz zrobić to wstać chwile wczesniej, nie musisz pamiętać przez cały dzień o testach, ani szczególnie zwraca uwagi na znaki snu. wystarczy, że dostosujesz swój cykl wedlug zalecen i już. 

Aby ułatwić Ci Tworzenie uregulowanie snu, co bardzo sprzyja tej technice przygotowałem dla Ciebie pdf, który pomoże Ci dostosować swoje nawyki senne.

Możesz go odebrać zostawiając pod postem na blogu, gdzie znajduje się to wideo komentarz z pytaniem jakie masz na temat świadomego snu. Na wszystkie komentarz będziemy odpowiadać w formie sesji Q&A a do każdego kto zostawi komentarz zostanie wysłany pdf z  senną checklista i dobrymi sennymi nawykami

Pamiętaj, musisz dodać ten komentarz na wpisie na blogu! tylko tak będziemy mogli wysłać ci go na maila, takze jesli ogladasz to na youtube, słuchasz w formie podcastu, zerknij w opis – znajdziesz tam link do bloga.

DOŁĄCZ DO AKADEMII ŚWIADOMEGO SNU!:
ZAPISY DO 11.03.2021

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
Szymon
1 miesiąc temu

Mi najbardziej przeszkadza brak mojej motywacji do zapisywania snów.

Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu

Powtarzalnosc czynnosci pomagajacych w utrzymaniu swiadomego snu, zazwyczaj jest to szybkie przebudzenie ale bd sie starac 🙂

Janek
Janek
1 miesiąc temu

Czy mogę dojść do świadomego snu przez wild jeśli nie mam wystarczająco silnej woli i nie umiem zasnąć leżąc na wznak?

Olaf Hajdasz
Olaf Hajdasz
1 miesiąc temu

Nie mam pełnej regularności w zapisywaniu snów

Marta
Marta
1 miesiąc temu

Mi przeszkadza to, że jak już wejdę w świadomy sen to nie mogę się taam utrzymać

pajszuga
pajszuga
1 miesiąc temu

Doskonały materiał, jest czytelny i bardzo skuteczny.

Daria
Daria
1 miesiąc temu

Mi najbardziej przeszkadza słomiany zapał I lenistwo

Krystian
Krystian
1 miesiąc temu

Największa przeszkoda to ze jestem aż tak wytrwały próbowałem miesiąc z małymi postępami aż w końcu się podałem.

Brajan
Brajan
1 miesiąc temu

Nie chcę mi się mogę zacząć zapisywać snów

Julia
Julia
1 miesiąc temu

mi przeszkadza to, że mam chyba zbyt twardy sen i w ogóle nie pamiętam żadnego snu

Maja
Maja
1 miesiąc temu

Tracę nadzieję na ld. Przez to że go nigdy nie miałam nie potrafię pojąć że serio mogę coś takiego mieć

Dominik
Dominik
1 miesiąc temu

Mi najbardziej przeszkadza zbyt mała ilość snu

Alicja
Alicja
1 miesiąc temu

Największą przeszkodę jaką u siebie widzę to brak regularnego snu

Agata
Agata
1 miesiąc temu

Kiedy mi się nigdy nic nie śni 🙁

Zbigniew
Zbigniew
1 miesiąc temu
Reply to  Agata

Nie potrafię zasypiac o tej samej porze.

Anulka
Anulka
1 miesiąc temu

trzymanie się planu działania, wytrwaniu w dążeniu do świadomego snu … serdecznie dziękuję za informacje ściskam

julia
julia
1 miesiąc temu

Dla mnie brak spokojnego rytmu 🙂 ciszy przed snem.

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu

Najbardziej przeszkadza budzenie się w nocy

Filip
Filip
1 miesiąc temu

Moją największą przeszkodą do osiągania świadomych snów jest motywacja i korzystanie z telefonu przed snem.

Justyna
Justyna
1 miesiąc temu

Moim największym problemem jest technika autosugestii sama w sobie. Powtarzając w myślach chęć osiągnięcia świadomego snu dochodzę do momentu gdy wybudzam się zupełnie i już nie czuję się senna, wręcz rozdrażniona. Co ciekawe, gdy byłam nastolatką była to pierwsza metoda, ktora rozpoczęła moją przygodę ze świadomym snem.

Jakub
Jakub
1 miesiąc temu

zabrakło mi motywacji

mateusz
mateusz
1 miesiąc temu

przeszkadza mi to że co rano zapominam zapisać sny dosłownie budzę się i nie pamiętam żeby zapisać a gdy sobie już przypomnę to się okazuje że nie pamiętam już snów

Lui
Lui
1 miesiąc temu

Na pewno w dużym stopniu śnienie utrudnia mi duża ilość czasu spędzona przed monitorem i niezapisywanie snów :C

Paulina
Paulina
1 miesiąc temu

Nie wiem.

Jozef
Jozef
15 dni temu

Mi przeszkadza, że za każdym razem kiedy uświadamiam sobie że śnie, od razu automatycznie się budzę.

Marcin
Marcin
1 dzień temu

słaba pamięć snów

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap