Tworzenie i prowadzenie webinarium to jeden z najlepszych sposobów na nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami w dzisiejszym, zdigitalizowanym świecie.
Odkąd pojawiła się praca zdalna, ludzie bardziej niż kiedykolwiek polegają na technologii w edukacji i interakcjach międzyludzkich. Oznacza to więcej spotkań Na Meets, Teams, czy też Zoom zamiast spotkań osobistych, więcej spacerów do domowego biura zamiast dojazdów do biurowca i więcej webinariów zamiast wydarzeń na żywo. 🤝
Webinarium co to? – Webinar co to jest?
Zastanawiasz się czy zacząć stosować webinaria w swoim biznesie? Rozglądasz się za wskazówkami jak przygotować takie webinarium? Jesteś w dobrym miejscu!
Z tego artykułu 🔍 dowiesz się:
- Czym jest webinarium?
- Czy webinaria sprawdzą się w twoim biznesie?
- Jakie treści omawiać na webinarium?
- Jak zrobić dobre webinarium?
Webinarium – czy jest jeszcze skuteczne?
Słowem: Tak. Chociaż webinaria mogą wydawać się przestarzałe, okazały się nieocenione podczas dystansu społecznego. Większość firm zmierza w kierunku modelu pracy zdalnej, a trend nie wykazuje oznak spowolnienia. Praca z domu 🏡💻 gwarantuje, że webinaria pozostaną podstawą strategii marketingowych i sprzedażowych firm.
Ponieważ webinarium staje się nową konferencją, doświadcza nadmiernego nasycenia. W rezultacie jeszcze większym wyzwaniem jest wyróżnienie twojego webinarium na tle innych. 🙌 Jako osoba regularnie robiąca webinary, przygotowałem dla Ciebie najlepszy zestaw do planowania webinariów, który pomoże Ci stworzyć atrakcyjne i skuteczne webinarium, które zaangażuje potencjalnych klientów i pobudzi generowanie leadów.
Podobnie jak w prowadzeniu webinaru, kluczowe jest dobre przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Dowiedz się, jak się przygotować.
Webinaria – Czy to coś dla ciebie?
Wierz lub nie, to pytanie, którego większość marketerów nie zadaje sobie odpowiednio szybko. Czyli zanim zagłębi się w tworzenie slajdów, tworzenie e-maili z zaproszeniami i innych rzeczy, które bez zadanie tego pytania, mogą okazać się bezuzyteczne. 🤷
Oto powód, dla którego jest tak wiele boleśnie nudnych webinariów:
Wielu marketerów nie tworzy webinaru, ponieważ będzie on przydatny dla ich odbiorców, ale raczej dlatego, że będzie świetnym narzędziem do generowania leadów.
Niestety nie wszystkie treści zasługują na webinarium, ale to nigdy nie przeszkodziło zdeterminowanemu marketerowi w jego realizacji.
Jak zrobić webinarium w celu generowania leadów
Zanim zaczniesz tworzyć slajdy, zadaj sobie pytanie, czy to, co oferujesz, ma rzeczywistą wartość. Jeśli masz wątpliwości, zastanów się, czy obejrzałbyś swoje webinarium. 🤔
Możesz pomyśleć, że wszyscy będą gotowi i chętni rzucić wszystko i cieszyć się nieodpartym godzinnym webinarium na temat zarządzania talentem w organizacji (lub czymkolwiek innym), ale pamiętaj, że większość ludzi jest zbyt zajęta, aby oderwać się od pracy i obejrzeć webinarium, które ich średnio interesuje.
Jednak prawidłowo przeprowadzone webinary mogą być bardzo korzystne dla odbiorców i stanowić doskonałe narzędzie do generowania leadów, szczególnie dla firm działających na rynku B2B. 💼
Czy webinarium pasuje do Twojego biznesu?
Niektóre pomysły lepiej pasują do formatu webinarium niż inne. Niektóre znacznie przyjemniej byłoby przyswić w postaci infografiki, PDFa lub zgrabnego maila. 📧 Na webinar dobrze pasują:
- Dyskusja panelowa dotycząca aktualnego, opartego na wiadomościach zagadnienia w Twojej branży
- Szczegółowe omówienie niszowego tematu z nowej perspektywy
- Dokładny, oparty na przykładach samouczek „jak to zrobić”
- Adaptacja prezentacji z wystąpienia konferencyjnego
- Wywiad z liderem myśli branżowej
Z drugiej strony poniższe informacje prawdopodobnie nie byłyby szczególnie atrakcyjne 🚫:
- Szerokie seminarium internetowe o niewielkiej zawartości treści na ogólny temat
- Drobne wydanie lub aktualizacja produktu
- Prosta platforma sprzedaży/prezentacja produktu
- Webinarium oparte na wiadomościach z niewielką ilością lub brakiem nowych informacji/opinii
- Webinarium skupiające się na znużonym pomyśle lub koncepcji (np. „treść jest królem”)
Warto również pamiętać, że oszukiwanie uczestników obietnicami sensacyjnych treści i niedostarczenie (lub ukrywanie oferty sprzedaży jako użytecznej treści) to świetny sposób na wkurzanie ludzi i splamienie swojej reputacji. 👎 Jeśli twierdzisz, że Twój webinar jest naprawdę niesamowity, upewnij się, że poradzisz sobie z poprzeczką zawieszoną przez samego siebie.
Teraz, gdy już masz pomysł na naprawdę interesujące i przydatne webinarium, porozmawiajmy o tym, jak to zrobić – i o potencjalnych pułapkach, których należy unikać.
Jak stworzyć webinarium
Teoretycznie wystarczy 10 kroków na przygotowanie webinaru od a do z. Jednak za każdym z nich stoi kupa roboty. Przynajmniej jeśli zależy nam na tym, aby nasz webinar został dobrze odebrany przez naszych widzów. 👥
- Przeprowadź burzę mózgów w poszukiwaniu tematu.
- Wybierz format webinaru.
- Wybierz narzędzie do webinarów.
- Przypisz role członkom zespołu.
- Stwórz treści.
- Wybierz najlepszy termin i czas na webinarium.
- Stwórz plan awaryjny dla swojej prezentacji webinarowej.
- Promuj swój webinar.
- Przećwicz swój webinar przed wydarzeniem.
- Skontaktuj się z publicznością po webinarze.
I. Przeprowadź burzę mózgów w poszukiwaniu tematu
Zanim zaczniesz tworzyć webinarium, musisz zdecydować, jaki jest temat.
Wybrany temat powinien odpowiadać na pytania, które zwykle zadają odbiorcy, a najlepiej powinien być bardzo konkretny. Na przykład, jeśli prowadzisz webinarium poświęcony marketingowi, możesz skupić się w szczególności na reklamach na facebooku.
Ogólnie rzecz biorąc, Twoje webinarium powinnno być wartościowe dla Twoich odbiorców. 💎 Pomyśl o swojej firmie i o swojej unikalnej propozycji wartości. W jakich tematach posiadasz wiedzę specjalistyczną i możesz wnieść wartość? Zastanów się nad wyborem tematu edukacyjnego, ponieważ te treści dobrze się sprawdzają.
Dopasuj temat do celu swojego zespołu sprzedaży. Udane seminarium internetowe zależy od dostosowania sprzedaży i marketingu. Jeśli zespół marketingowy tworzy treści, które nie pomagają w ich rozmowach sprzedażowych, nie będzie skutecznie przyciągać wysokiej jakości potencjalnych klientów do sprzedaży. ⚠️
Zapytaj zespół sprzedaży, na czym może chcieć skupić się na webinarze. Zdobądź wpisowe przedstawicieli na webinarium, zanim je zaplanujesz. Zorganizuj spotkanie, aby odkryć nowe pomysły dotyczące treści i dowiedzieć się, jakie problemy muszą pomóc rozwiązać. 🤔 Pozwoli to na zapewnienie bezproblemowej sprzedaży z uczestnikami po zakończeniu webinaru.
II. Wybierz format webinaru.
Zastanawiając się nad strukturą webinaru, masz niezliczone możliwości. 🌟 Cztery najpopularniejsze typy to prezentacje z jednym mówcą, dyskusje panelowe, pytania i odpowiedzi i wywiady.
Prezentacje z jednym mówcą
Prezentacje z jednym mówcą obejmują jednego prezentera, który prowadzi webinarium i odpowiada na pytania uczestników. Zalecam przeprowadzenie prezentacji dla jednego mówcy, jeśli osoba prowadząca ma spore już doświadczenie w prowadzeniu prezentacji, ponieważ sukces wydarzenia będzie ciążyć najmocniej na niej. (no pressure 😅)
Dyskusje panelowe
Do dyskusji panelowych możesz zaprosić ekspertów branżowych do omówienia niszowego, aktualnego Twojej branży tematu. Zachęcają do rozmów przy okrągłym stole, koncentrują się na budowaniu dialogu na dany temat i oferują różne punkty widzenia. 👀 Różne perspektywy ekspertów mogą poszerzyć zrozumienie tematu przez uczestników w sposób, który nie byłby możliwy z udziałem jednego mówcy.
Ponieważ paneliści będą rozmawiać ze sobą, a nie bezpośrednio z publicznością, dyskusje panelowe mogą zachęcić prelegentów, którzy nie lubią kamery, do wzięcia udziału w Twoim webinarium.
Kiedy organizujesz webinarium z dyskusyjną panelową, ważne jest, aby wybrać dobrego moderatora. Moderator odpowiada za ustalenie zasad dyskusji, śledzenie czasu ⌛ i prowadzenie panelu na dany temat.
Ważny jest również wybór najbardziej angażujących panelistów do zaprezentowania tematu. Twój panel ekspertów musi reprezentować grupę demograficzną odbiorców i oferować różne perspektywy, aby zachęcić do ciekawej dyskusji. 💬 Przynajmniej jeden z Twoich panelistów powinien być autorytetem w wybranej tematyce, aby zdobyć wiarygodność wśród odbiorców.
Pytania i odpowiedzi (Q&A)
W przypadku pytań i odpowiedzi potrzebujesz tylko ekspertów produktowych ze swojego zespołu, którzy odpowiedzą na pytania klientów. Webinaria w stylu Q&A umożliwiają uczestnikom udział w webinarze, pomagają dowiedzieć się więcej o potrzebach uczestników i umożliwiają zespołowi zaprezentowanie swojej wiedzy na dany temat. 💎
Pytania i odpowiedzi na żywo mogą być nieprzewidywalne. Twoi uczestnicy mogą wahać się przed zadawaniem pytań lub mogą zadawać pytania, na które Twój zespół nie jest gotowy odpowiedzieć. Pomocne może być opracowanie listy potencjalnych pytań.
Wywiady
Wywiady to również świetny wybór. Możesz przeprowadzić wywiad z ekspertem branżowym lub aktualnym klientem na temat ich doświadczeń z Twoją firmą. Rozmowa z kimś, kto ma dużą liczbę obserwujących, może zachęcić ludzi do zapisania się na Twój webinar i pomóc Ci dotrzeć do nowych odbiorców.
Przed webinarem przygotuj solidne portfolio pytań 📝 do rozmowy, aby rozmowa przebiegała płynnie i sprawnie.
III. Wybierz narzędzie do webinarów.
Do wyboru jest kilka platform webinarowych, z których każda ma swoje wady i zalety. Ja osobiście do niedawna korzystałem z połączenia OBS Studio _ Youtube. Ale po jednej wpadce, kiedy 15 min przed webinarem obraz się nie wyświetlał — postanowiłem zmienić narzędzie. Aktualnie korzystam z połączenia StreamYard + Youtube.
Wszystko zależy od tego jak wiele osób chcesz mieć na webinarze, jakich używasz systemów mailingowych (może twój operator maili oferuje także rozwiązania webinarowe) i przede wszystkim jaki system jest dla Ciebie łatwiejszy w obsłudze. 👍
IV. Przypisz role członkom swojego zespołu.
Po wybraniu platformy przypisz role w swoim zespole. Zazwyczaj musisz wybrać cztery osoby:
- Organizator
Zajmuje się wszystkimi aspektami planowania, od pomysłu po tworzenie treści. Zwykle są głównym kontaktem na platformie webinarowej. - Prezenter
Jest ekspertem merytorycznym z Twojego zespołu lub z branży, który zaprezentuje wybrany przez Ciebie temat. - Moderator
Jest wymagany do dyskusji panelowych, ale nie do prezentacji jednoosobowych. Ta osoba pomoże stymulować rozmowę wśród uczestników panelu. Możesz również przypisać moderatora, jeśli spodziewasz się otrzymywać wiele pytań od uczestników. - Asystenci
Są członkami zespołu pod ręką w nagłych wypadkach. Na przykład, jeśli nie ma dźwięku, asystent może wkroczyć, aby rozwiązać ten problem. Podobnie jak moderatorzy, asystenci mogą również zarządzać czatem podczas wydarzenia.
V. Skomponuj treści.
Po znalezieniu narzędzia i poznaniu tematu, który chcesz zaprezentować, nadszedł czas na stworzenie treści. W zależności od rodzaju webinaru, który chcesz przeprowadzić, będą to różne treści. Na przykład, czy będzie to prezentacja PowerPoint i gadająca głowa? 🗣️ A może chcesz zrobić panelowe pytania i odpowiedzi na żywo? Tak czy inaczej, będziesz musiał stworzyć treść i przygotować się na dzień webinaru
Na przykład, jeśli tworzysz PowerPoint, musisz stworzyć slajdy. Upewnij się, że slajdy podkreślają Twoje punkty, ale nie zawierają skryptu. Slajdy te powinny być atrakcyjne wizualnie i zawierać ciekawą grafikę, taką jak obrazy lub GIF-y. Najgorsze co możesz zrobić to mieć slajdy ze ścianą tekstu i czytać je podczas swojego webinarium. 🥴
Jeśli prowadzisz webinarium w formie dyskusji, zaplanuj swoich prelegentów, zbierz pytania od publiczności i przygotuj wszelkie inne pytania, które możesz mieć, aby ustalić priorytety podczas webinaru.
VI. Wybierz najlepszą datę i czas na webinarium.
Aby wybrać godzinę i datę swojego webinaru, zastanów się, gdzie mieszkają Twoi odbiorcy. Użyj narzędzi takich jak Google Analytics, aby zobaczyć, gdzie znajdują się ludzie, aby wybrać dogodny dzień i strefę czasową.
Wiele źródeł informuje, że środy i czwartki 🗓️ to najlepsze dni na organizację webinariów, a najlepszą porą jest godzina 11:00. Kolejną popularną godziną jest 10:00. Obie są świetne dla wielu stref czasowych i powinny unikać większości godzin dojazdów lub godzin pracy. Zazwyczaj takie godziny zapobiegają konfliktom dla największej liczby osób.
Jeśli jednak Twoi odbiorcy mieszkają wyłącznie w Polsce, nie musisz się martwić o globalne strefy czasowe. Zamiast tego możesz skupić się na planowaniu czasu, kiedy większość ludzi nie dojeżdża do pracy. Na przykład wczesne popołudnie lub poza godzinami pracy to zazwyczaj dobre terminy. 👍
VII. Stwórz plan awaryjny dla swojej prezentacji webinarowej.
Prowadząc webinarium na żywo, bardzo ważne jest posiadanie planu awaryjnego. Skonfigurowanie zapasowego połączenia internetowego, wstępne nagranie treści i wydrukowanie kopii prezentacji może uratować webinar w przypadku przerw w działaniu internetu, wpadki technicznej lub innych nieprzewidzianych okoliczności. 😅
Jeśli utracisz połączenie internetowe podczas prowadzenia webinaru, jako kopię zapasową można użyć przewodowego połączenia internetowego lub bezprzewodowego hotspotu.
Wstępne nagrywanie treści do webinaru zapewnia uczestnikom co oglądać podczas rozwiązywania problemów technicznych, które mogą się pojawić.
Możesz nie być w stanie wyświetlić swoich notatek na ekranie podczas prezentacji webinaru, dlatego warto rozważyć wydrukowanie swoich slajdów i notatek w wersji papierowej. Dzięki temu możesz kontynuować prezentację, jeśli ekran komputera 🖥️ zawiesza się lub utracisz połączenie wideo. Moim ulubionym sposobem korzystania z notatek jest zapisywanie ich w “Notatkach prezentera” w PowerPoincie i korzystanie z “trybu prezentara” na 2 monitorach, udostępniając jeden z nich.
Ponadto wysłanie uczestnikom wiadomości e-mail z wydrukami slajdów przed webinarem może pomóc im pozostać zaangażowanym, jeśli mają problemy techniczne podczas oglądania prezentacji.
VIII. Promuj swój webinar.
Teraz, gdy wykonałeś już pracę twórczą, nadszedł czas, aby upewnić się, że masz ludzi, którzy chcą uczestniczyć w Twoim wydarzeniu. 👌
Aby promować swój webinar, możesz stworzyć stronę docelową, na której ludzie mogą się zarejestrować, a następnie rozpowszechniać i promować link do zapisów na kilka sposobów.💁
Rozważ na przykład wyświetlanie reklam w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach. Dodatkowo będziesz chciał skorzystać z bezpłatnych taktyk promocyjnych — możesz publikować na swoich mediach społecznościowych i stronie internetowej oraz wysyłać e-maile do swoich subskrybentów. Ważne jest, aby korzystać z bazy obserwujących, aby ludzie zechcieli pojawić się na wydarzeniu.
Pomocne są również e-maile z przypomnieniem. Rozważ wysyłanie e-maili „Nie przegap okazji” lub „Miejsca się zapełniają” w miarę zbliżania się wydarzenia. Pamiętaj, że na webinarium pojawia się tylko 30% zapisanych osób. 😳 Więc nie zdziw się, że ze 100 zapisanych, w pokoju będzie ok. 30 osób.
Kiedy ludzie się zarejestrują, warto przypominać im o wydarzeniu regularnie. A w samym dniu webinarium, wysłać im przypomnienie rano, godzinę przed startem i 5 minut przed startem. Tak, aby nie musieli szukać linka do pokoju webinarowego, kiedy będą chcieli dołączyć.
IX. Przećwicz swój webinar przed wydarzeniem.
Praktyka jest niezbędna do udanego webinaru i może pomóc Ci zapoznać się z platformą, jeśli nigdy wcześniej z niej nie korzystałeś. 👀
Gorąco zachęcamy do tworzenia wydarzenia “na sucho” na Twojej platformie webinarowej. Opublikuj je, wyślij link innemu członkowi zespołu i ćwicz tak, jakbyś prezentował prawdziwe webinarium. 😎 Twój kolega z zespołu obejrzy to jako uczestnik i powie Ci, jak wygląda prezentacja po drugiej stronie.
X. Skontaktuj się z publicznością po webinarze
Webinary to świetna okazja do sprzedaży. Nie chcesz, aby ludzie opuszczali Twój webinar i nigdy więcej o Tobie nie pomyśleli. 😳 Dlatego wyslij im wiadomość e-mail z podziękowaniem i zbierz opinie uczestników, aby móc zaplanować lepsze webinary w przyszłości.
Pamiętaj, że uczestnicy generalnie lubią mieć nagranie z wydarzenia. Jeśli później wyślesz im link do nagrania, nie będą musieli robić energicznych notatek podczas webinaru. Oznacza to również, że możesz wysłać go do rejestrujących, którzy nie mogli uczestniczyć. Jednak często obietnica nagrania często możę zmniejszyć frekwencję na żywo. A najlepszy uczestnik, to uczestnik na żywo. Musisz zdecydować, które rozwiązanie jest dla Ciebie bardziej korzystne. 😊
Strategia marketingowa webinarów
Po wymyśleniu odpowiednich tematów treści do webinaru i skonfigurowaniu wydarzenia, nadszedł czas, aby ten webinar został pokazany jak największej liczbie oczu.W przypadku webinarów nie chodzi tylko o wzbudzanie początkowej ekscytacji. Musisz wzbudzić podekscytowanie i zachęcić do zaangażowania po rozpoczęciu webinaru.👌
- Skonfiguruj stronę docelową zoptymalizowaną pod kątem wyszukiwarek.
- Promuj swój webinar wśród obecnych subskrybentów i kontaktów za pośrednictwem maili.
- Promuj swoje wydarzenie za pośrednictwem LinkedIn i innych mediów społecznościowych.
- Wysyłaj maile z przypomnieniem do zapisanych osób.
- Oferuj certyfikat ukończenia.
- Zastanów się nad wspólnym marketingiem webinaru.
- Uczestnicy ankiety po webinarze.
Skonfiguruj stronę docelową zoptymalizowaną pod kątem wyszukiwarek.
Pierwszym krokiem w strategii promocji na webinary jest stworzenie zoptymalizowanej strony docelowej, która może organicznie przyspieszyć rejestrację. 📈
Według ekspertów, masz około siedmiu sekund na konwersję potencjalnego klienta, który odwiedził Twoją stronę docelową. Musisz więc strategicznie ustrukturyzować stronę docelową dla swojego webinarium.
Twój landing page powinien mieć w tytule docelowe słowo kluczowe, formularz rejestracyjny i zoptymalizowaną treść. Idealnie, formularz powinien integrować się ⚙️ z innymi narzędziami marketingowymi i sprzedażowymi, automatycznie zamieniając rejestrujących w kontakty lub potencjalnych klientów.
Promuj swój webinar wśród obecnych subskrybentów i kontaktów za pośrednictwem maili.
Teraz, gdy masz już landing page, do którego możesz kierować użytkowników, nadszedł czas, aby dotrzeć do pierwszych uczestników: osób, które już wiedzą o Twojej firmie i klientów, którzy wcześniej się z Tobą kontaktowali.
Po wysłaniu spersonalizowanego maila do swoich kontaktów wykonaj następujące czynności 💁:
- Utwórz automatyczne przypomnienia mailowe, które będą wysyłane do potencjalnych klientów, którzy zostali zaproszeni, ale jeszcze nie są zarejestrowani.
- Stwórz ręczne szablon maili, które sprzedawcy mogą wysyłać w indywidualnej komunikacji z potencjalnymi klientami.
- Ustaw automatyczną wiadomość mailową, aby powiadomić przedstawicieli, gdy jeden z ich potencjalnych klientów zarejestruje się na Twój webinar. Pomoże im to zaangażować się i zamknąć te perspektywy w przyszłości.
Promuj swój webinar za pośrednictwem LinkedIn i innych platform mediów społecznościowych.
LinkedIn to doskonała platforma do promowania webinarów. Zazwyczaj są tworzone dla innych firm, a LinkedIn to najlepsza platforma marketingowa B2B. 💼
LinkedIn ma teraz opcję wirtualnych wydarzeń, dzięki której możesz dodać link dostępu do webinaru. Rejestrujący mogą również szybko rozpocząć dyskusje na stronie wydarzenia, podając potencjalne tematy do poruszenia podczas prezentacji lub pytań i odpowiedzi.
Możesz również reklamować webinar za pomocą reklam Google, Instagramie i Facebooku, chociaż zachęcamy do utrzymywania większości inwestycji 💸 na LinkedIn.
Wysyłaj maile z przypomnieniem zapisanych osób.
Nawet jeśli ktoś zapisał się na Twoje wydarzenie, nie oznacza to, że się na nim pojawi. W końcu, jeśli promujesz webinarium z jedno- lub dwutygodniowym wyprzedzeniem, niektórzy z Twoich rejestrujących prawdopodobnie zapomną, kiedy nadejdzie data na żywo.
Pamiętaj, aby wysłać maile z przypomnieniem regularnie od momentu zapisu. Szczególnie dzień wcześniej i w dniu wydarzenia na żywo, aby zapewnić wysoką frekwencję. ⚠️
Dodanie przycisku „📅 Dodaj do kalendarza” do wiadomości e-mail zachęci rejestrujących do zablokowania czasu w zajętym kalendarzu, co zwiększy prawdopodobieństwo uczestnictwa.
Oferuj dyplom ukończenia.
Prostym sposobem na zachęcenie rejestracji jest zaoferowanie czegoś w zamian. Świadectwa ukończenia 🎖️, to poświadczenia, które (w zależności od branży) uczestnicy będą chcieli otrzymać po seminarium internetowym. To również zachęca ludzi do pozostania do końca.
Zastanów się nad wspólnym marketingiem webinarium.
Spróbuj swoich sił we wspólnym marketingu. Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie nowej wiedzy, wzbudzenie zainteresowania treścią i poszerzenie zasięgu kampanii jest przeprowadzenie wspólnie marketingu internetowego.
Zamiast prowadzić webinarium z wewnętrznymi prelegentami, spróbuj współpracować z inną firmą, która szuka podobnej osoby kupującego i może wnieść swoją wiedzę do rozmowy. 💬 W ten sposób tworzysz ciekawsze treści i dajesz możliwość przeprowadzenia webinaru przed ustaloną publicznością innej firmy.
Wyślij ankiety po webinarium.
Jedynym sposobem na poprawę jest wiedzieć, jak możesz się poprawić. Wysyłając ankietę po wydarzeniu, możesz udoskonalić swój następny webinar. 💪 Organizacja lepszego wydarzenia może pomóc Ci z pewnością sprzedać je potencjalnym klientom.
Możesz zaplanować ankietę na Zoom’ie, która pojawi się uczestnikom na końcu webinaru. Ta ankieta może zawierać link do następnego webinaru, który organizujesz, przenosząc na kolejny landing page.
Podsumowanie – Webinarium
Webinarium to wydarzenie odbywające się wirtualnie, w którym uczestniczy wyłącznie publiczność online. 🖥
Słowem: Tak. Większość firm zmierza w kierunku modelu pracy zdalnej, a trend nie wykazuje oznak spowolnienia. Praca z domu 🏡💻 gwarantuje, że webinaria pozostaną podstawą strategii marketingowych i sprzedażowych firm.
1. Przeprowadź burzę mózgów w poszukiwaniu tematu.
2. Wybierz format webinaru.
3. Wybierz narzędzie do webinarów.
4. Przypisz role członkom zespołu.
5. Stwórz treści.
6. Wybierz najlepszy termin i czas na webinarium.
7. Stwórz plan awaryjny dla swojej prezentacji webinarowej.
8. Promuj swój webinar.
9. Przećwicz swój webinar przed wydarzeniem.
10. Skontaktuj się z publicznością po webinarze.