Czego unikać podczas wystąpienia publicznego?

Jakich zachowań unikać podczas wystąpienia publicznego?

Czego unikać podczas wystąpienia publicznego? Wystąpienia publiczne i umiejętność przedstawienia potężnej prezentacji to kluczowa umiejętność, której dziś potrzebują wszyscy pracownicy. Nie tylko liderzy i menedżerowie. Każdy. Zamiast tego program PowerPoint stał się wszechobecnym narzędziem komunikacji korporacyjnej. Ludzie spędzają wiele godzin, aby stworzyć “idealną prezentacja” (co moim zdaniem jest niemożliwe). Zmiany i poprawki dokonywane są do ostatniej chwili; ryzy papieru są zmarnowanymi drukowanymi kopiami.

Czego unikać podczas wystąpienia publicznego?

Jako profesjonalny mówca nieustannie udoskonalam swoje rzemiosło, ucząc się, jak przenosić poczucie humoru w moich rozmowach i angażując publiczność, bez względu na to, czy jest to 10 profesjonalistów HR, czy 800 liderów IT. To ciągła podróż, którą kocham. I w wyniku setek przemówień, które wygłaszałem, często pracuję z liderami, którzy chcą poprawić swoje umiejętności na scenie.

Czego unikać podczas wystąpienia publicznego
Czego unikać podczas wystąpienia publicznego

Często siedzę w widowni na prezentacje i zawsze się czegoś uczę, w zależności od mocnych stron i błędów w stylu i podejściu podawcy.

Nauczyłem się, że publiczne przemawianie to umiejętność jak każda inna. Zwracaj uwagę, słuchaj opinii i ćwicz i możesz stać się skutecznym mówcą. Oto pięć sposobów na zapewnienie wydajnej prezentacji:

Nie mów monotonnie

Jeden z prezenterów, których słuchałem do końca tygodnia, dostarczał mu prezentację o stałej i nieskończonej szybkości, niestety, bez zatrzymywania, by pozwolić na swoje punkty. przekształcić się w jednolity potok informacji, który stał się coraz trudniejsza do zrozumienia.

Potężna wskazówka prezentera: pamiętaj, że jeśli chodzi o publiczne wystąpienie, wdychanie jest w porządku. Ty też możesz oddychać. Tak więc, pauzuj i policz do trzech, poruszając się między slajdami i kluczowymi punktami lub gdy zadajesz pytanie. W ten sposób twoi odbiorcy mają czas, aby usłyszeć, co powiedziałeś, przetworzyć i zdecydować, jak odpowiedzieć.

Nie bądź taki cichy, żeby nikt nie słyszał.

Jedno wydarzenie, na które przyjechałem, było w uroczym dużym pokoju z dużą ilością światła i przestrzeni, ale niestety nie było w nim dużo dźwięku. Większość mówców używała ich “wewnętrznego głosu” i nie próbowała wyświetlać ich słów. Jeden mówca wypowiedział nawet nieśmiertelne słowa

“W porządku, mówię wystarczająco głośno, nie potrzebuję mikrofonu”.

Potężna wskazówka dla prezenterów: Chociaż możesz nie myśleć, że potrzebujesz mikrofonu, twoi odbiorcy go potrzebują. Ułatwiaj ludziom słuchanie, aby nie męczyli się. Jeśli mikrofon jest dostępny, użyj go. Jeśli nie, pamiętaj, że wraz ze wzrostem wielkości grupy i pokoju, musisz zwiększyć głośność, użyć “głosu prezentującego i projektującego”. Zastanów się, stojąc w środku swojej publiczności (niekonwencjonalny dla niektórych) zamiast tradycyjnego frontu pokoju. To pomoże.

Nie czytaj skryptu lub, co gorsza, swoich slajdów.

Nie dbam o to, jak dobra jest twoja fryzura; Nikt nie chcę widzieć tył głowy, a jeśli jesteś cichym mówcą (który nie używa mikrofonu), wiedz, że nikt cię nie usłyszy, kiedy odwrócisz się, by przeczytać slajdy. Jeśli my, publiczność, możemy odczytać słowa, nie potrzebujemy również ciebie. Twoje slajdy powinny być mechanizmem wsparcia. To samo dotyczy twojego skryptu; do czasu, gdy wstaniesz do chwili obecnej, nie powinieneś jej czytać.

Potężna wskazówka dla prezenterów: ćwicz i ucz się prezentacji! Chociaż nigdy nie mówię bez mojego skryptu w pobliżu, jest tam na wypadek, gdyby mój umysł zniknął (i robi to czasami). Ćwiczę i upewniam się, że znam moją prezentację, zanim pozna ją moja publiczność.

Nie używaj nudnych slajdów.

“Śmierć z rąk PowerPointa” to prawdziwy problem. Tylko dlatego, że można skorzystać ze 150 opcji w programie do prezentacji nie oznacza, że musisz. Więc przestań! Będziesz mieć wskazówkę, że twoje slajdy działają, gdy mówisz coś takiego,

“Prawdopodobnie nie możesz tego przeczytać, pozwól, że ci pomogę.”

Potężna wskazówka prezentera: znajdź szczęśliwe medium pomiędzy słowami i obrazami, aby przekazać swoją wiadomość. Pamiętaj: używaj wizualizacji rozsądnie, a nie zjadliwie. PowerPoint nie zawsze jest twoim przyjacielem.

Nie idź na łatwiznę

Pomysł, że prezenterzy mogą improwizować i wszystko będzie w porządku, wydaje się być szczególnie endemiczny, gdy liderzy prezentują swoim kolegom. Proponuję, aby prezenterzy ćwiczyli wtedy nawet bardziej niż zwykle, gdy ich publiczność to ludzie, których znają. W każdym razie powinni ćwiczyć za każdym razem, gdy prezentują nową publiczność.

Potężna wskazówka prezentera: Ćwicz głośno.

Praktyka nie oznacza myślenia o tym, co masz zamiar powiedzieć; to znaczy wstawanie i mówienie tego. Więc zwerbuj przyjaciela, aby stał się próbną publicznością i przekaż opinię. Obecnie przygotowuję się do wygłoszenia hasła na konferencji IT ” Przyszłość pracy jest dzisiaj

Praktyka nie może być niedoceniana.  Nie zadawaj śmierci przez program PowerPoint swoim współpracownikom. Zastosuj te pięć kroków i obserwuj poprawę jakości komunikacji.

Sprawdź też:
DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: https://instagram.com/antonilacki
PODCAST: https://open.spotify.com/show/52nTVaezzJbI0yMMRQ4wFR
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: https://facebook.com/groups/antonilackicom

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Daj znać co myślisz o tym wpisie komentując go.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap