Jak nie marnować czasu

Cześć, z tej strony Antoni. W dzisiejszym odcinku powiemy sobie trochę o produktywności, a konkretnie – dlaczego ciągle nie masz na nic czasu i jak nie marnować czasu. Kiedy ludzie próbują być produktywni, robić ważne dla nich rzeczy związane z pracą czy ich biznesem, mają oni wrażenie, że to co uniemożliwia im zrobienie tego, to jakaś jedna rzecz, która ich blokuje.Tak naprawdę to się prawie nigdy nie dzieje. 

Person Holding Burning Paper in Dark Room
Jak nie marnować czasu

Wszystko rozbija się o małe rzeczy

Zamiast tego dzieje się tak, że jest to 100 różnych drobiazgów, a każdy z nich wygląda jak „nic wielkiego”. Kiedy pojawia się w twoim dniu, myślisz: „Och, to tylko coś małego. Zajmie to tylko pięć minut” lub „Och, zajmie to tylko minutę lub 30 sekund”. Właśnie te rzeczy naprawdę nas rozbijają, jeśli chodzi o wydajność i zarządzanie czasem. Naprawdę dzieje się tak, że wszystkie te małe małe rzeczy, które często bierzesz za pewnik i nie zdajesz sobie z nich sprawy, które stworzyłeś lub dostałeś wcześniej, które naprawdę budują fundament twojej produktywności. Mam na myśli tylko proste rzeczy, takie jak połączenie internetowe, jak szybkie jest? Lub też np woda na twoim stole. Jak nie marnować czasu? Kiedy pracujesz i siedzisz nad czymś dłuższą chwile możesz być pewny, że zachce ci się pić. I nagle jesteś w środku robienia czegoś ważnego, ale naszło Cię pragnienie. Więc musisz wstać, nalać sobie wody i wrócić do biurka.

Jak nie marnować czasu

To może wydawać się: „Cóż, to tylko mała rzecz”. Może to zająć tylko minutę, dwie minuty, ale tak jak powiedziałem, wydajność i zarządzanie czasem rozbija się o drobiazgi. Wszystkie te małe rzeczy pełzną, a końcowy rezultat jest taki, że nie możesz nic zrobić, ponieważ musisz cały czas podejmować wszystkie te małe mikro decyzje. Wiesz, idzie głębiej niż to. Nie chodzi tylko o szybkie połączenie z Internetem. Nie chodzi tylko o posiadanie wody na biurku. Jedną z największych rzeczy, które widzę, która jest tak tragiczna dla większości ludzi, jest po prostu jedzenie. Zastanowić się: „Co mam zjeść na śniadanie?”, A potem wyjść i to kupić. Potem, aby pomyśleć: „Gdzie pójdę po kawę?”, Żeby to sprawdzić, a potem pójść po kawę, a potem może poczekać w kolejce lub cokolwiek innego. Następnie myślisz o: „Co mam zjeść na lunch?” Wychodzisz i jesz lunch, prawdopodobnie znów czekam w kolejce, wracasz do domu i jesz. A potem obiad, to się znowu dzieje. Jedzenie jest jedną z największych rzeczy, które obniżają produktywność.

Przejadasz swój czas

To dlatego, że musimy jeść jak stale przez cały dzień. Musimy zjeść śniadanie, lunch, a następnie obiad. To trzy rzeczy, które dzieją się każdego dnia. Jeśli za każdym razem, gdy potrzebujesz jednej z tych rzeczy, potrzebujesz posiłku, musisz pomyśleć: „Co będę musiał jeść?”, A potem wychodzisz i kupujesz coś coś, a potem przynosisz to z powrotem, a potem jesz to, zanim się zorientujesz, nie masz czasu w ciągu dnia. Jeśli masz wolne połączenie z Internetem, musisz pomyśleć w środku dnia: „Musze wstać nalać sobie wody”, a potem, jeśli musisz wyjść i zjeść śniadanie , obiad i kolacje. Po prostu robiąc te wszystkie rzeczy, które prawdopodobnie zmniejszyłyby twoją produktywność o, powiedziałbym, 75%. To nie tylko drobiazgi. To potężny zabójca wydajności.

Luch zjada twój czas

Dlaczego tak jest i jest to jeden z powodów, dla których ludzie tego nie rozumieją, kiedy myślą o wykonaniu zadania … powiedzmy, że idzie na lunch, myślą: „Och, to tylko mnie zabierze 30 minut ”, ale to nie tak. To o wiele bardziej wymagające. Jeśli musisz się nad tym zastanowić, używa mentalnej przepustowości, a to oznacza, że kiedy wracasz z lunchu, masz mniejszą przepustowość mentalną, aby zaangażować się w swoją pracę. To wyczerpuje.
Co więcej, jeśli masz te małe rzeczy, które pojawiają się w ciągu dnia, nie ma znaczenia, czy zajmie to tylko minutę, aby dostać wodę, a następnie wrócić. Jeśli jesteś w trakcie jakiegoś zadania, w którym przebywasz głęboko w stanie skupienia, koncentrujesz się i koncentrujesz na czymś, to nie ma znaczenia, czy to zajmie tylko minutę. Powrót do tego samego stanu umysłu i tej samej głębokości strefy, w której byłeś, zajmie ci conajmniej pół godziny.

Łyżką, nie chochlą

Te małe, trywialne rzeczy, które wyglądają, jakby trwały tylko minutę, dwie minuty lub cokolwiek innego, w rzeczywistości kosztują cię 30 minut, godzinę lub więcej. Zanim zjemy śniadanie, lunch, obiad, pójdziemy po wodę, powolnego połączenia z Internetem, właściwie nie mamy już tak naprawdę dnia. Nasza mentalna siła jest tak wyczerpana, że nawet przy niewielkich zadaniach nie sprawdza się. Jak nie marnować czasu.

Zauważyłem, że sposób, w jaki ludzie patrzą w czasie, jest zły. Po prostu patrzą na zadanie i myślą: „To zajmie tylko chwilę”. Nie biorą pod uwagę tego, że zajmie im to pół godziny, aby wrócić do tego samego sprzętu, w którym muszą być, aby kontynuować projekt, nad którym pracują. Może to potrwać dłużej niż godzinę. Na przykład, gdy tworzę treść … powiedzmy, że muszę utworzyć slajdy, filmy lub szkolenie dla moich kursów online na. Jeśli jestem w trakcie tego , a potem coś mnie rozprasza i muszę wracać do tego, może minąć nawet godzinę, zanim znów znajdę się w tej samej głębokości koncentracji i skupienia. Rozumiesz o co chodzi? Naprawdę musisz chronić swój czas.

Male rzeczy się sumują

To, na co naprawdę musisz uważać, to małe rzeczy. Świat finansów określa to jako: śmierć przez 1000 cięć. To doskonały sposób na zilustrowanie tego.  Nazywa się to tak dlatego, że tak naprawdę nie są to duże wydatki, które naprawdę sprawiają, że nie masz pieniędzy. To małe rzeczy. Codziennie jest to tylko lunch. Tu i tam Uber. W sobotę wyjście i wypicie kilku drinków. Kupienie nowej koszulki lub nowej pary butów.

Każdy z tych małych pojedynczych zakupów, nie wygląda jakby miał zrobić wiele, ale suma wszystkich tych rzeczy jest druzgocąca. Tak działają nie tylko finanse. To także twój czas. Twój czas tak działa. Myślę, że czas lepiej pasuje do powiedzenia „śmierć” o 1000 cięć niż o pieniądze, ponieważ ludzie szokują podejściem do swojego czasu.  Nie chronią go i nie traktują go jak rzadkiego zasobu, którym tak naprawdę jest.

Czas>Pieniądze

Wielu ludzi martwią się pieniędzmi, ale wydaje się, że nikt tak naprawdę nie martwi się czasem. Dla mnie czas jest cenniejszy niż pieniądze. Pieniądze zawsze można zarobić, ale czasu mamy ograniczoną ilość – każdy z nas. Naprawdę zachęcam do uważniejszego zwracania uwagę na sposób, w który spędzasz swój czas. Jedną rzeczą, którą zalecam zrobić, jeśli nie czujesz się bardzo produktywny, i jeśli czujesz się sfrustrowany i zirytowany, ponieważ nie możesz zrealizować projektu, który chcesz zrealizować, to jedno ćwiczenie, które bardzo polecam, nazywane 100 jednostkami czasu.

Wszystko, co robisz, to przez tydzień śledzisz, gdzie idzie twój czas. Każdego dnia dzielisz go na 30 minut, a za każdym razem, gdy coś robisz, po prostu zapisujesz to i śledzisz od momentu, gdy budzisz się rano, aż do pójścia spać wieczorem. codziennie przez siedem dni po prostu i śledź, gdzie ucieka twój czas. Pod koniec tygodnia, spójrz wstecz na to, a następnie spójrz na te różne zbiory, w które ucieka. Następnie możesz utworzyć segmenty lub kategorie. Następnie możesz zacząć liczyć procentowo, ile czasu spędzasz na robieniu tych wszystkich różnych rzeczy. To pomoże Ci w tym jak nie marnować czasu.

Wszystko zaczyna się od świadomości

Gdy zdasz sobie sprawę, gdzie ucieka twój czas, prawdziwą sztuczką jest nie tylko próba osiągnięcia większej wydajności. Prawdziwa szutka polega na tym, aby nie mieć więcej aplikacji na telefonie, i nie mieć kolejnej to-do-listy niczego takiego. To głupi sposób na zrobienie tego. Nie próbujemy robić więcej. Próbujemy robić mniej. Prawdziwy mistrzowski sposób radzenia sobie z czasem to po prostu eliminowanie marnotrawstwo. Po prostu się go pozbądź.

Nie ma nic lepszego niż po prostu wyeliminowanie czegoś. Ciągłe eliminowanie rzeczy jest tym, do czego zachęcam. Raz w miesiącu warto jest wykonywać ćwiczenie 100 jednostek czasu, tylko tydzień, każdego miesiąca. Sprawdź, gdzie ucieka twój czas, zidentyfikuj marnotrawstwo i wyeliminuj je.

Robisz za dużo

Potem zawsze będzie jakaś kłótnia, która brzmi: „Och, ale muszę to zrobić, albo muszę opublikować na Snapchacie, albo coś w tym rodzaju”. Prawda jest taka, że nie. Wiesz, wiele rzeczy, które ludzie robią, które według nich muszą robić, nie są tak ważne. Sposób, aby naprawdę ustalić, czy coś jest ważne, czy nie, to proces eliminacji. 

Bardzo długo zmagałem się z regularnymi postami na wszystkich platformach medialnych. Instagram, Facebook, snapchat. Ale w końcu doszedłem do wniosku, ze to wcale nie jest niezbędne do robienia tego co chce robić. Możecie zobaczyć ze od jakiegoś czasu jedyna platforma na której jestem aktywny jest mój blog i ten kanal. Usunąłem wszystkie aplikacje które zjadały mój czas. Na które bezsensownie gapiłem sie scrollujac Caly czas w dol i podniecają sie ze kilka osób polubilo moje zdjęcie. Po co ci to? Jeżeli juz masz zainstalowane te aplikacje to korzystaj z nich jako producent treści a nie jako konsument. A tak naprawdę w większości wypadkow możesz z nich zupełnie zrezygnować.

Media społecznościowe zjadają najwięcej czasu

Do tego też zachęcam. Zignoruj media społecznościowe, cały ten hałas i całe to badziewie i skup się na najważniejszym. Najważniejsze jest, aby pomagać klientom, osobom, które Ci płacą we wszystkim, co im obiecujesz, zapewniając niesamowite rezultaty, niesamowite wsparcie. Nieważne czy pracujesz na etacie czy prowadzisz swój biznes. Nie ma nic ważniejszego niż dodawanie wartości swoim klientom. To jest najważniejsze. Jeśli jesteś w tym najlepszy, nie ma znaczenia, jak wszystko inne jest, wygrasz. Na koniec dnia, kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, firma i firma, która zapewnia największą wartość dla swoich klientów wygrywa, niezależnie od tego, czy mają Snapchata, Instagram, Facebook, czy cokolwiek innego. To nie ma znaczenia.

To jest mój punkt widzenia. Spójrz na swój czas z nowej perspektywy. Wykonaj ćwiczenie 100 jednostek  czasu i wyeliminuj wszystkie źródła, które wysysają Twój czas. Następnie staraj się nieprzerwanie koncentrować na najważniejszych rzeczach. Kiedy skupisz się na nieprzerwanym skupieniu i przekierujesz go na te główne obszary, wtedy naprawdę zaczniesz przesuwać się do przody. Skupienie na tych rzeczach jest jak sterydy dla twojej kariery i biznesu, ale skupienie większości ludzi po prostu przenika do tych wszystkich trywialnych rzeczy, które wcale nie są tak ważne. Nie potrafię powiedzieć, jaką różnicę to robi, w twoim życiu, w twoich finansach i wszystkim, kiedy dokonujesz tej zmiany.

Jak nie marnować czasu

Trudno to zrobić, ponieważ prawdopodobnie zostałeś wyszkolony, aby być dobrym w multitaskingu i ciężko będzie spróbować skierować uwagę na najważniejsze rzeczy, a ty po prostu musisz znieść ten opór i musisz walczyć przeciwko niemu i walczyć przeciwko niemu, aż się złamie. Wtedy opór się przełamie, a potem popłyniecie z tym i będzie to wasz nowy tryb działania. To będzie twoja nowa norma. Musisz nad tym popracować, aż stanie się nową normą.

Kolejną naprawdę przydatną wskazówką, jaką mam dla ciebie, jeśli chodzi o wyeliminowanie działań pochłaniających czas, jest podejmowanie decyzji. Ilekroć podejmujesz decyzję w ciągu dnia lub w życiu na jakimkolwiek etapie, chcesz zadać sobie pytanie: „Jaki jest okres trwania tej decyzji?” Rozumiem przez to: „Jeśli podejmę tę decyzję, jak długo potrwa, zanim będę musiał podjąć tę decyzję ponownie?” Załóżmy na przykład, że w poniedziałek jest 12:30 i jestem głodny i potrzebuję jedzenia. Muszę podjąć decyzję. Skąd mam dziś dostać jedzenie? Googluje, i znajduję miejsce, i wychodzę, idę, idę tam, i dostaję jedzenie, przynoszę je z powrotem, i zaczynam jeść, a potem skończę. Tak myśli większość ludzi. Ta sama decyzja pojawia się następnego dnia, następnego dnia, następnego dnia.

Wyskakuje nawet trzy razy w ciągu jednego dnia. Jednak ta osoba nie zdaje sobie sprawy z tego, że marnują cały ten czas na myślenie, co powinienem jeść, kiedy to będzie się działo wiecznie, przez resztę życia, i stanie się to trzy razy dziennie. Jednak ta osoba nigdy tak naprawdę nie myśli: „Och, może powinienem podjąć lepszą decyzję w tej sprawie. Może powinienem podjąć decyzję, która potrwa dłużej niż cztery godziny”.

Podejmij decyzję RAZ

Okres trwania tej decyzji to tak naprawdę tylko cztery godziny, dopóki znów nie będziesz głodny, prawda? Mądrzy ludzie podejmują decyzję, która rozwiązuje ten problem i rozwiązuje go na zawsze, a jeśli nie na zawsze, przez długi czas. Dam ci przykład. Kiedy zauważyłem, że jedzenie zajmuje dużo czasu, postanowiłem z żoną zaplanować nasze posiłki tak, aby nie zjadało to tyle czasu. Jemy zawsze 3 posiłki w ciągu dnia i są one każdego dnia bardzo podobne ale wystarczająco różnorodne żeby się nie nudziły. Część rzeczy kupujemy w dużym sklepie – na cały tydzień a po świeże rzeczy chodzimy co 2 dni do lokalnego sklepy z warzywami. Nie zastanawiamy się co będziemy jeść każdego dnia. Wiemy co będziemy jeść już na początku tygodnia.

Jedynie w dzień wolny – Cheat day gdzie jemy wszystko co chcemy pozostawiamy sobie wybór – chociaż i tak zwykle wiemy na co będziemy mieli ochotę. Podjąłem tę jedną decyzję i ta jedna decyzja zajęła prawdopodobnie tyle samo czasu, co zakup jednego posiłku, prawda? Przy tej samej mentalnej przepustowości i energii, jakiej potrzeba, aby podjąć jedną decyzję, aby zdobyć jedzenie.  To są rzeczy, o których chcesz pomyśleć, upewnij się, że decyzje, które podejmujesz mają długi okres półtrwania. Zamiast myśleć: „Jak mogę to rozwiązać w krótkim okresie?”, Zacznij myśleć: „Jak mogę to rozwiązać, aby ta decyzja nigdy więcej nie była przeze mnie podejmowana?”. 

Dyscyplina to klucz do wolności

Innym sposobem na to jest z harmonogram. Ludzie cały czas chodzą spać o różnych porach i budzą się o różnych porach. Za każdym razem, gdy to robisz, nie możesz tak naprawdę trzymać się harmonogramu i nie możesz tak naprawdę planować z wyprzedzeniem, ponieważ tak naprawdę nie wiesz, czy możesz zaplanować coś na 9:00 w piątek, ponieważ „ nie jestem pewien, czy obudzisz się w piątek o 9:00. Tak naprawdę nie możesz niż zaplanować.
Prawdziwa sztuczka polega na ustaleniu standardów, zasad, procedur i reguł. Rozumiem przez to, że zamiast mieć wszystko otwarte i elastyczne, zacznij wprowadzać dyscyplinę. To, co tak naprawdę robisz, kiedy tworzysz ograniczenia, w rzeczywistości uwalnia to większą wydajność. Przez większość czasu mamy wolność od ograniczeń i jest to zupełnie odwrotne do tego, w co wierzy większość ludzi. Wiele osób wierzy: „Och, jeśli mam po prostu prawdziwą wolność, brak harmonogramu, brak kalendarza, brak rutyny, wtedy będę naprawdę produktywny”. To nieprawda. Po prostu spróbuj.

Zapanuj nad swoim dniem

Jesteś wszędzie po trochu. Jesteś w rozsypce.
Zamiast tego musisz ustanowić pewne standardy i zachować dyscyplinę. Kiedy zacząłem to robić, ogromnie zmieniło to moją wydajność. Każdej nocy zacząłem iść spać o 11:00. Potem zacząłem budzić się o 6:00 rano każdego i ćwiczyć codziennie. Siedem dni tygodnia z siedmiu. Kiedy naprawdę się tego trzymałem, oznaczało to, że mogłem lepiej zaplanować swoje dni. Byłem w stanie zaplanować wszystko z dużym wyprzedzeniem, ponieważ wiedziałem, kiedy będę pracować, a kiedy nie. To  odblokowało dla mnie dużą wydajność.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, freelancerem lub masz zadaniowy tryb pracy, założę się, że cierpisz z powodu zbyt dużej swobody. Tak się dzieje, ponieważ kiedy nie masz żadnych ograniczeń. Gdy jesteś swoim własnym szefem i możesz w pewien sposób ustalić dla siebie dowolne ograniczenia. Czasami możesz mieć za dużo swobody i po prostu kończysz w plątaninie i w bałaganie. To, co zalecam, to ustalenie standardów i zasad.Następnie trzymanie się ich i jechanie po torach, które sam sobie ułożysz

Naprawdę, budujemy tutaj tory, na których możemy pozostać. Kiedy pozostaniesz na tych torach, możesz po prostu wykonać i wykonać rzeczy o wiele bardziej wydajnie niż byś to zrobił bez nich. 

Sprawdź też:
DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: https://instagram.com/antonilacki
PODCAST: https://open.spotify.com/show/52nTVaezzJbI0yMMRQ4wFR
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: https://facebook.com/groups/antonilackicom

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Daj znać co myślisz o tym wpisie komentując go.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap