Jak prosić o pomoc w pracy

Jak prosić o pomoc w pracy

Jak prosić o pomoc jak profesjonalista?

3 kroki, które pomogą Ci prosić o pomoc jak profesjonalista.

Rozumiem – są ludzie, którzy wolą pójść do pracy zupełnie nago niż wyssać dumę i poprosić o pomoc. Z wielu powodów wielu z nas postrzega prośbę o pomoc jako oznaka słabości, kiedy – w rzeczywistości –  jest to w oznaka wielkiej siły. Hej, to oznacza, że jesteś samoświadomy i pewny siebie, by wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby wezwać posiłki.

Ale to nie musi oznaczać, że prośba o pomoc jest łatwa. Nie, zbliżanie się do kogoś w twoim biurze, aby poprosić go o pomoc, może naprawdę wywoływać niepokój.

Oto 3 kroki, które pomogą Ci prosić o pomoc, kiedy nadszedł czas, abyś schował dumę i zapytał. Ponieważ ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zdobyć się na odwagę, by zająknąć się przez niewygodną i niejasną prośbę.

  1. Powiedz co dokładnie jest Twoim problemem. Nie mów “Mam problem z komputerem” albo “Mój komputer nie działa”. Twój komputer może nie działać na 150 różnych sposobów. Bądź dokładny
  2. Powiedz co zrobiłeś, aby rozwiązać ten problem. Nikt nie chce usłyszeć, że wystarczy komputer zresetować, aby później dowiedzieć się, że faktycznie wystarczyło zrobić tylko to.
  3. Powiedz czego dokładnie oczekujesz od osoby, którą prosisz o pomoc.

Prosząc o pomoc w ten sposób nie tylko zadbasz o to, że twój problem będzie rozwiązany szybciej, ale przede wszystkim wzbudzisz szacunek u ludzi, których o pomoc poprosiłeś.

Pytanie o pomoc nie zawsze jest łatwe. Ale czasami jest to wręcz niezbędne. Jeśli znajdziesz się w sytuacji kiedy jest to wymagane weź głęboki oddech, połknij swoją dumę i zbliż się do innych w swoim biurze, by uzyskać potrzebną pomoc. Obiecuję – na dłuższą metę będzie lepiej dla ciebie.

Sprawdź też:
DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: https://instagram.com/antonilacki
PODCAST: https://open.spotify.com/show/52nTVaezzJbI0yMMRQ4wFR
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: https://facebook.com/groups/antonilackicom

Share via
Copy link
Powered by Social Snap