Jak przestać się martwić

Jak przestać się martwić – (i zacząć żyć?)

Jak przestać się martwić? Zmartwienie jest głęboko zakorzenione w naszej psychice, ale jest tak irytujące i bezużyteczne jak komary. Skłonność do katastrofalizowania i wyobrażania sobie najgorszych scenariuszy nie musi cię powstrzymywać. Możesz nauczyć się rozpływać swoje zmartwienia.

Man in Gray Sweater Covering His Face With Face Mask
Jak przestać się martwić?


Po pierwsze, zaakceptuj daremność zmartwień. Nie robisz nic konstruktywnego. Kradnie to twój czas i energię, powodując negatywny chaos w twojej głowie. Martwienie się nie poprawia niczego, a częściej pogarsza. A Martwiąc się czujesz się tak, jakbyś rzeczywiście coś robił. Więc jak przestać się martwić?

Jak przestać się martwić?


Co teraz?

Jak można się mniej martwi? Twoje przekonanie, że zmartwienie jest nieuniknione, jest przekonaniem ograniczającym. Czas spędzany na zmartwieniach drastycznie spadnie, po prostu decydując, że możesz i powinieneś mniej się martwić. Gdy zaakceptujesz negatywne konsekwencje zmartwienia, przerwiesz to zachowanie, przynajmniej na krótko, w ciągu dnia.


Zastąpienie pozytywnych wizualizacji negatywnymi może również znacznie skrócić czas spędzany na zmartwieniach. Zmień motywację, aby wizualizować pozytywne wyniki, a nie unikać negatywnych. W przypadku nałogowych zamartwiaczy, zaplanowanie czasu do zmartwienia, a tym samym odłożenie zmartwienia na krótki wyznaczony czas każdego dnia, pozwoli również zaoszczędzić zasoby mentalne.


Nasze społeczeństwo wciąż potrzebuje roztropnych osób, które potrafią przewidzieć problemy, ale martwiąc się nie posuwamy się w tej kwestii na przód

Sprawdź też:
DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: https://instagram.com/antonilacki
PODCAST: https://open.spotify.com/show/52nTVaezzJbI0yMMRQ4wFR
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: https://facebook.com/groups/antonilackicom

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Daj znać co myślisz o tym wpisie komentując go.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap