Jak wywierać wpływ w pracy

Jak wywierać wpływ w pracy

Jak wywierać wpływ w pracy – Niezależnie od tego, czy jesteś na szczycie drabiny korporacyjnej, czy chcesz po prostu usłyszeć na spotkaniu, wpływowe umiejętności są niezbędne, aby każdy odniósł sukces.

Jak wywierać wpływ w pracy

Co więcej, umiejętności te są kluczowe dla lidera, którego zadaniem jest popychać ludzi do przodu.

Co to jest wpływ? W pracy, jest to zdolność lub moc, którą ktoś musi być przekonującą lub nieodpartą siłą, aby wpływać na działania, zachowanie lub opinie innych.

Jak mieć większy wpływ na ludzi w pracy
Jak mieć większy wpływ na ludzi w pracy

Lub, mówiąc wprost, powoduje, że ktoś przechodzi od punktu A do punktu B. Wpływ może pochodzić z pozycji i tytułu, ale nie jest gwarantowany. W rzeczywistości ludzie mogą mieć wpływ na każdą rolę, niezależnie od stanowiska.

Każdy z nas wciąż walczy i szuka sposobów, aby stać się bardziej wpływowymi w pracy. Czasem pracują, aby ich pomysły zostały wysłuchane lub docenione. (Historie obfitują w informacje o mężczyznach i kobietach, którzy niezależnie prezentują ten sam materiał i często są traktowani inaczej.)

Oto osiem strategii, które możesz zrobić, aby podnieść poziom swoich wpływów w pracy:

Rozwiń swoją motywację, aby stać się bardziej wpływowym

Po pierwsze, musisz poprawić. Stawanie się bardziej wpływowym wymaga pragnień i wysiłku. Jeśli to nie ma znaczenia dla ciebie, to zastanów się, dlaczego to nie ma znaczenie!

Pamiętaj, że twoje miejsce pracy nie jest merytokracją

Uważaj, aby nie dać się złapać w przekonaniu, że jeśli będziesz ciężko pracować, otrzymasz sprawiedliwą i sprawiedliwą nagrodę. Prawdziwa konkurencja istnieje w miejscu pracy. Tak, kompetencje i wyniki są niezbędne dla twojego rozwoju. Ale nadal musisz nauczyć się promować siebie i zwracać uwagę na swoją doskonałą pracę.

Utrzymuj swoje umiejętności i wiedzę na bieżąco

W dzisiejszych czasach tak łatwo jest utrzymać swoje umiejętności i kontynuować naukę. Kursy online, blogi, książki, podcasty, seminaria, a nawet YouTube – wszystko to zapewnia łatwo dostępne zasoby edukacyjne. Jeśli nie uczysz się i nie jesteś na bieżąco, wiedz, że twój współpracownik lub konkurent jest.

Wierz w siebie lub w to, co wiesz

Następnym krokiem jest mieć odwagę, by pokazać to, co wiesz i być tak inteligentnym, jak każdy w zespole.

Kobiety wielokrotnie nie doceniają swoich kompetencji. Artykuł HBR stwierdza, że ​​kobieta będzie ubiegać się o pracę, gdy spełni 100% wymagań stanowiska, podczas gdy mężczyzna będzie się ubiegał, nawet jeśli spełnił tylko 60% wymagań.

Rozwiąż “ważne” problemy

Kobiety czasami szczycą się tym, że są dobrymi multitaskerami, robią rzeczy i pomagają innym. Warto wiedzieć, że jeśli jesteś szczególnie dobry w tych cechach, ryzykujesz również, że otrzymasz wiele nieistotnych zadań do skończenia.

Chociaż możesz nie być w stanie powiedzieć “nie”, gdy otrzymasz te prośby, powinieneś również poszukać “ważnych” problemów do rozwiązania. Zrób wszystko, aby zrozumieć punkty bólu biznesu lub swojego szefa, a następnie pomóż je rozwiązać. Kiedy zaczniesz rozwiązywać prawdziwe problemy swojego biznesu, twój poziom wpływów wzrośnie.

Przygotowanie i praktyka czyni mistrza

Podobnie jak sportowiec, przygotowanie i ćwiczenie nowo nabytej umiejętności są ważne, aby zmienić nawyki i wyniki. Samoświadomość odkryje obszary, które chcesz dostosować.

Praktyka pozwoli ci przetestować twoje nowe zachowania. Kiedy doświadczysz małych wygranych po drodze, zwiększy się twoje zaufanie i wpływy.

Doceniaj innych

Staraj się rozpoznawać i uznawać innych w pracy. Badania wskazują, że większe korzyści uzyskuje się, gdy kobieta otrzymuje pochwały lub jest promowana przez innych, niż gdy sama się promuje.

Nie oznacza to, że nie powinieneś uczyć się skuteczniejszych metod (profesjonalnego i roztropnego) autopromocji, ale oznacza to, że powinieneś także znaleźć kohortę i czempionów, którzy są skłonni twierdzić, jak świetny jesteś.

Z pewnością, jeśli zaczniesz stosować te strategie, wzmocnisz i poprawisz swoje możliwości wpływania. Niezależnie od tego, jaką masz rolę w swojej organizacji, twoja zdolność wpływania jest kluczem do twojego dalszego rozwoju i sukcesu.

Sprawdź też:
DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: https://instagram.com/antonilacki
PODCAST: https://open.spotify.com/show/52nTVaezzJbI0yMMRQ4wFR
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: https://facebook.com/groups/antonilackicom

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Daj znać co myślisz o tym wpisie komentując go.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap