jak znalezc swoja pasje

Jak znaleźć swoją pasję

Jak znaleźć swoją pasję?

Jak znaleźć swoją pasję? Dla dzisiejszego ambitnego przedsiębiorcy, odkrywanie dróg kreatywności, aby znaleźć swoją pasję, jest prawdopodobnie najszybszą drogą, aby zwiększyć swoje szanse na rozpoczęcie udanego biznesu. Gdzie zacząć? Oto pięć ćwiczeń, które pomogą ci odkryć twoją pasję.

Jak odkryć swoją pasję?

Ćwiczenie 1 – Zrewiduj swoje dzieciństwo. Co uwielbiasz robić?

To zdumiewające, jak bardzo jesteśmy odłączeni od rzeczy, które przyniosły nam największą radość na korzyść tego, co praktyczne.

Sugeruję sporządzenie listy wszystkich rzeczy, które pamiętacie jako dzieci. Czy podoba ci się teraz ta aktywność? Na przykład Frank Lloyd Wright, największy architekt Ameryki, bawił się drewnianymi klockami przez całe dzieciństwo, a może i przeszłością.

Zrewiduj niektóre pozytywne działania, pokarmy i wydarzenia z dzieciństwa. Levit sugeruje, aby zadać sobie następujące pytania: co można teraz przetłumaczyć i dodać do swojego życia? W jaki sposób te przeszłe doświadczenia mogą teraz kształtować twoje wybory zawodowe?

Ćwiczenie 2 – Stwórz “tablicę kreatywności”.

Jak znaleźć swoją pasję?
Jak znaleźć swoją pasję?


Zacznij od zrobienia dużej tablicy plakatowej, umieść w centrum słowa “Nowy biznes” i stwórz kolaż zdjęć, powiedzeń, artykułów, wierszy i innych inspiracji.

Ideą tego jest to, że kiedy otaczasz się obrazami swojej intencji – kim chcesz się stać lub co chcesz stworzyć – twoja świadomość i pasja będą rosły.

Gdy twoja plansza ewoluuje i staje się bardziej skupiona, zaczniesz rozpoznawać to, czego brakuje i wyobrażasz sobie, jak wypełnić puste miejsca i zrealizować swoją wizję.

Ćwiczenie 3 – Zrób listę ludzi, którzy są tam, gdzie chcesz być.

Nie musisz wymyślać koła na nowo. Ucz się ludzi, którzy odnieśli sukces w obszarze, który chcesz realizować.

Na przykład podczas recesji wiele osób uciekało przed rynkiem nieruchomości, ponieważ uważało, że to ślepy zaułek. Levit uważa, że ​​jest to idealny czas, by wskoczyć – kiedy większość innych się ratuje – bo bez względu na biznes, są ludzie, którzy odnoszą sukcesy. Przestudiuj je, dowiedz się, jak i dlaczego mogą odnosić sukcesy, gdy wszyscy inni się zginają, a następnie skonfiguruj struktury, które będą je naśladować.

Jeśli chcesz być kreatywny, stwórz rygorystyczny i formalny plan. To nie jest plan, który jest kreatywny, to proces, przez który przechodzisz, otwiera wiele możliwości.

Ćwiczenie 4 – Zacznij robić to, co kochasz, nawet bez biznesplanu

Wiele osób czeka na napisanie obszernego biznesplanu, a także aniołów, którzy chcą rzucić na nie gotówką – a ich pomysły nigdy nie ujrzą światła dziennego.

Zalecam robienie tego, co lubisz – nawet jeśli nie wiesz jeszcze, jak zarabiać. Sprawdź, jak to jest pracować w obszarze, który Cię pasjonuje, zbuduj sieć firmową i poproś o opinie, które pomogą Ci opracować i udoskonalić biznesplan.

Jest to sposób, aby nie tylko pokazać wartość, jaką przyniesiesz, ale możesz również uzyskać referencje, które pomogą Ci w rozpoczęciu działalności, gdy będziesz gotowy, aby stać się oficjalnym.

Być może, co najważniejsze, przeniesie cię to z paraliżu i strachu a radość z dostrzeżenia różnicy, jaką Twój wkład wnosi, pobudzi twoją kreatywność.

Ćwiczenie 5 – Odejdź od myślenia biznesowego.

Chociaż może wydawać się niewygodne wyjście poza tryb biznesowy, umysł czasami potrzebuje odpoczynku od takiego podstawowego myślenia. Może dla ciebie będzie to twórcze pisanie, malowanie, bieganie czy nawet ogrodnictwo.

Po urlopie mentalnym, w którym jesteś pasjonatem, sugeruję powrót do dziennika i zapisanie wszelkich pomysłów biznesowych, które przychodzą Ci do głowy.

Będziesz zdumiony, jak odświeżone są twoje pomysły. Patrzenie na piękne rzeczy – sztukę i naturę – tworzy połączenia, których często nie zauważamy, zauważmy, że je przechwytujemy, piszemy i używamy.

Sprawdź też:
DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: https://instagram.com/antonilacki
PODCAST: https://open.spotify.com/show/52nTVaezzJbI0yMMRQ4wFR
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: https://facebook.com/groups/antonilackicom

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Daj znać co myślisz o tym wpisie komentując go.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap