Minimalizm – Dlaczego lepiej robić mniej?

Minimalizm stał się ostatnimi czasy bardzo popularny. Czy ta fascynacja jest zasadna? Na pewno potwierdzę, że w kwestii efektywności – minimalizm jest niezwykle skuteczny.

Minimal header image / copy space
Czy robić mniej?

Czym więc jest ten minimalizm? To całkiem proste: aby być minimalistą, musisz żyć mniej niż 100 rzeczy, nie możesz mieć samochodu, domu lub telewizora, nie możesz mieć kariery, musisz mieszkać w egzotycznych, trudnych do wymówienia miejscach na całym świecie musisz założyć blog, nie możesz mieć dzieci i musisz być młodym białym mężczyzną z uprzywilejowanego pochodzenia.

OK, żartuje – oczywiście. Ale ludzie, którzy odrzucają minimalizm jako rodzaj mody, zwykle wspominają o którymkolwiek z powyższych „ograniczeń”, dlaczego „nigdy nie mogą być minimalistami”. Minimalizm nie dotyczy żadnej z tych rzeczy, ale może pomóc w ich osiągnięciu. . Jeśli chcesz żyć z mniejszą ilością dóbr materialnych, nie posiadać samochodu ani telewizora ani podróżować po całym świecie, minimalizm może pomóc. Ale nie o to chodzi.

Minimalizm to narzędzie, które może ci pomóc w znalezieniu wolności. Wolny od strachu. Wolność od zmartwień, od przytłaczania, od winy, od depresji. Wolność od pułapek kultury konsumenckiej, wokół której budowaliśmy nasze życie. Prawdziwa wolność.

To nie znaczy, że posiadanie dóbr materialnych jest z natury cokolwiek złego. Dzisiejszym problemem wydaje się być znaczenie, które przypisujemy naszym rzeczom: mamy tendencję do nadawania zbyt wiele znaczenia naszym rzeczom, często porzucając nasze zdrowie, nasze relacje, nasze pasje, nasz rozwój osobisty i nasze pragnienie wniesienia wkładu poza siebie. Chcesz mieć samochód lub dom? Świetnie, miej to! Chcesz założyć rodzinę i rozpocząć karierę? Jeśli te rzeczy są dla Ciebie ważne, to jest cudowne. Minimalizm pozwala po prostu podejmować te decyzje bardziej świadomie, celowo.

Jak być bardziej efektywnym robiąc mniej zamiast więcej?

Dlaczego lepiej robić mniej

Źródło tekstu: https://www.theminimalists.com/minimalism/

Sprawdź też:
DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: https://instagram.com/antonilacki
PODCAST: https://open.spotify.com/show/52nTVaezzJbI0yMMRQ4wFR
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: https://facebook.com/groups/antonilackicom

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Daj znać co myślisz o tym wpisie komentując go.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap