Popełniłem błąd – co teraz?

Co zrobić kiedy popełniłem błąd w pracy?

Wszyscy popełniają błędy. Założę się, że każdy, kto twierdzi, że nie popełnili błędu, nie osiągnął zbyt wiele w życiu.

Anonimowy geniusz powiedział kiedyś:

Jeśli chodzi o nasze własne błędy, jesteśmy bardzo dobrymi prawnikami. Jeśli chodzi o błędy innych, jesteśmy bardzo dobrymi sędziami. “

Kiedy popełnimy wielki błąd, niektóre z naszych pierwszych myśli mogą być:” Uh-oh! Kto się o tym dowie? “Lub:” Czy mogę zachować spokój? “

Możesz mieć szczęście, aby otrzymać szansę na naprawienie szkód, zanim ktokolwiek się dowie. Ale jeśli twój błąd jest natychmiast zauważalny lub ma natychmiastowe konsekwencje, najlepszym wyjściem jest przyznanie się do tego, przeproszenie i zrobienie wszystkiego, co w jego mocy, aby to naprawić.

Jest szansa, że ​​szybkie przyznanie się do uczciwego błędu nie przyniesie ostrzejszych kar.

Ale jeśli spróbujesz ukryć błąd, jesteś na drodze do niebezpiecznej gry z ukrycia. I to jest coś, co przez wieki było źle widziane! Konfucjusz odradził to podejście 2500 lat temu. Powiedział: “Nie wstydź się błędów, a tym samym uczyń z nich przestępstwa”.

“To prawie zawsze zatuszowanie, a nie wydarzenie, powoduje kłopoty”.

Jeśli wyznajemy, czy to musi być szefowi? Niekoniecznie, według pisarki i eksperta PR Ashley Cobert. Pisząc dla themuse.com, powiedziała: “Zdecyduj się na najbardziej odpowiednią osobę do opowiedzenia. Podejdź do tej osoby z jasnym, zwięzłym opisem tego, co się stało. Powiedz jej, że docenisz jej pomoc i zrozumiesz, że wykorzystujesz jej cenny czas. Przeproś – raz – a potem przedstaw swoje rozwiązania. “

Obejmujemy się przynajmniej tym, że nasz szef dowiaduje się i oskarża nas o ukrywanie naszych “zbrodni”, jeśli możemy powiedzieć, że przyprowadziliśmy nasze błędy do czyjejś uwagi.

Powróćmy do chwili, gdy uświadomiłeś sobie, że zrobiłeś “wyjdzie”. Radzę Ci “wziąć kilka głębokich oddechów”, a następnie zadać sobie kilka istotnych pytań, takich jak:

  • Podejmę niepotrzebne i niebezpieczne ryzyko, aby poprawić mój błąd?
  • Czy problem mnie przerasta i potrzebuję pomocy?
  • Mogę rozwiązać ten problem, nie pogarszając go?

Często będziesz w stanie poradzić sobie z błędem bez potrzeby wywoływania alarmu. Ale jeśli zrobisz krok naprzód i weźmiesz za to odpowiedzialność,  pamiętaj, że Twoja postawa ściera się na osobie, z którą rozmawiasz. Jeśli jesteście wzburzeni, oni też będą.

Czy miałeś już swój dylemat dotyczący katastrofy? Jak zdecydowałeś co robić i czego nauczyłeś się z doświadczenia? Podziel się wskazówkami i zapytaniami w sekcji komentarzy poniżej.

DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: http://instagram.com/antonilacki
PODCAST: http://soundcloud.com/antonilacki
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: http://facebook.com/groups/antonilackicom

KONTAKT
kontakt@antonilacki.com


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o