Sposoby na zły dzień

Jak naprawić zły dzień

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby każdy dzień mógł być “spacerem w parku?” Niestety, czasami będziesz mieć te dni, kiedy jęczysz: “Dlaczego ja?” Cóż, bo zdarzają się złe dni!

Sposoby na zły dzień

A teraz dobra wiadomość. Chociaż nie zawsze możesz uniknąć złych dni, możesz zdecydować, jak sobie z nimi poradzić. Niektórzy ludzie kręcą się wokół, przeżywając złe rzeczy, ale lepszym pomysłem jest podjąć działania, aby zmienić swój zły dzień i odpędzić mrok.

Możesz to zrobić z czymś równie prostym i efektywnym jak wykonanie małego ćwiczenia. Na przykład możesz udać się na spacer po parku, który pomoże uwolnić dobre chemikalia w twoim mózgu.

Być może mógłbyś poprosić przyjaciela lub kolegę na kawę, aby porozmawiał o wszystkim, lub po prostu zrobić dla kogoś coś dobrego. Satysfakcja, jaką można uzyskać dzięki drobnemu aktowi uprzejmości, może naładować cały dzień.

Możesz sprawić, że zły dzień będzie lepszy

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zły dzień był lepszy. Zapytałem moich znajomych i przeanalizowałem to co ja robię, żeby poprawić sobie zły dzień.

I faktycznie zauważyłem, że taki spacer po lesie, jak bardzo banalnie by to nie brzmiało, potrafi być bardzo efektywny.

Zrób coś dla kogoś

Zrób coś bezinteresownego dla drugiej osoby. To nie musi być coś ogromnego. Po prostu jakiś drobny gest. Zobaczysz jak bardzo pozytywnie wpłynie na Twój wewnętrzny stan.

Zmień perspektywę

Wdzięczność i refleksja stały się popularnymi drogami, by poprawić zły dzień. Bądź wdzięczny za małe rzeczy w życiu, jakie tylko mogą być, ponieważ zawsze jest ktoś, kto zmaga się ze znacznym bólem! I nie chodzi o to, żeby czuć się winnym, że czujemy się źle, bo ktoś ma gorzej. Ale po poszerzenie perspektywy. Bo gdybyśmy mieli wymienić się z kimś problemami możliwe, że chętnie zachowalibyśmy swoje, żeby nie dostać jego.

Staraj się trzymać wszystko z właściwej perspektywy. Jakkolwiek zły będzie twój dzień, możesz zagwarantować, że ktoś inny ma znacznie gorszy. Bądź wdzięczny za proste rzeczy (jedzenie na stole, dach nad głową, o kochającą i troskliwą rodzinę). Zrób sobie krótką przerwę od codzienności i zwróć uwagę na małe rzeczy. (ciepło słońca na twarzy, śpiew ptaków, zapach kwiatów)

Zaakceptuj

Uznaj, że to tylko zły dzień, wiedząc, że każdy ma je od czasu do czasu i nie pozwól złemu dniowi stać się złym tygodniem lub miesiącem. Zastanów się nad zachowaniami i postawami (w tym własnymi) oraz sytuacjami i wydarzeniami, które sprawiły, że jest “zły”, ucz się i rozwijaj z nich i działaj dalej!

Pozostań w tej chwili

Filozofia nigdy nie jest daleka od twojego myślenia.  Zobacz, co nadejdzie. Wszyscy wiemy, że pracujemy nad wielkim obrazem. Wszyscy zaczęliśmy z jakiegoś powodu, więc dlaczego drobne potknięcie na drodze zniekształca twoją wizję. 

Poćwicz

Ćwiczenia fizyczne sprawiają, że nasze ciało wytwarza hormony, dzięki którym automatycznie czujemy się lepiej. Wykorzystaj to.

Wypisz 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczny

Ta prosta rzecz zmieni to na co zwracasz uwagę. Często bierzemy wszystko co nas otacza za pewnik. A nie zawsze doceniamy jakie szczęście mamy chociażby czytając te słowa lub oglądając te video.

Pamiętaj każdy miewa złe dni, nie daj im się zmienić w tygodnie. Możesz łatwo zmienić każdy z nich w lepszy.

Sprawdź też:

DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: http://instagram.com/antonilacki
PODCAST: http://soundcloud.com/antonilacki
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: http://facebook.com/groups/antonilackicom

KONTAKT
kontakt@antonilacki.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o