Wystapienia publiczne i lęk – moja historia

Silver-colored Microphone
Wystąpienia publiczne

Wystąpienia publiszne mogą przynieść sporo stresu. Poznaj traumatyczną historie, która sprawiła, że występując prawie traciłem przytomność.

Strach przed wystąpieniami publicznymi jest bardzo powszechny, a prawie co czwarta osoba zgłasza lęk przed prezentowaniem pomysłów i informacji przed publicznością. Bycie dobrym mówcą to podstawowa umiejętność, która może pomóc ci w rozwoju kariery, rozwoju firmy i tworzeniu silnych relacji.

Ja też bałem się wystąpień publicznych

Badacze zidentyfikowali wiele powodów, dla których boimy się wystąpień publicznych, o których więcej można przeczytać tutaj. Wygląda na to, że to, jak się czujemy, myślimy i postępujemy w związku z koniecznością mówienia publicznie, może znacznie zwiększyć lub zmniejszyć strach, którego doświadczamy.

Najwyższy czas coś z tym zrobić Podczas gdy strach uczy cię chronić się w ryzykownych sytuacjach, pozostawienie go strachowi między tobą a publicznością może uniemożliwić dzielenie się inspirującymi pomysłami, ponieważ mówienie o ważnej pracy i przedstawianie ciekawych rozwiązań problemów dotykających wiele osób. Jeśli nic z tym nie zrobisz – to krótko mówiąc, to strata wszystkich.

Wystąpienia publiczne to praca z ludźmi

Chociaż możesz wiele zrobić, aby przezwyciężyć strach przed wystąpieniami publicznymi, istnieje wiele opcji dodatkowej pomocy. Uzyskiwanie pomocy może w wielu przypadkach być bardziej skutecznym sposobem osiągania rezultatów niż robienie tego samemu. Dostępnych jest kilka przetestowanych interwencji, które pomogą pokonać lęk przed wystąpieniami publicznymi i wieloma specjalistami, którzy je realizują. Oprócz proszenia specjalistów o pomoc, istnieją grupy zorganizowane przez konsumentów, takie jak Toastmasters, które zapewniają również możliwość budowania umiejętności w środowisku niezagrożonym i niezobowiązującym. Wiele osób dołącza do takich grup, aby przezwyciężyć strach przed wystąpieniami publicznymi.

Najważniejsze jest to, że jeśli coś cię przeraża, unikniesz go, a jeśli go unikniesz, nie dostaniesz wystarczającej ilości ćwiczeń, a gdy nie dostaniesz wystarczającej ilości ćwiczeń, nie poprawisz się, a jeśli jesteś nie będąc w tym lepszym, nadal będziesz się go bać. Ten cykl strachu może trwać i trwać. Ale nie musi. Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych opcji, to Ty decydujesz, kiedy i jak przerwać ten cykl strachu przed wystąpieniami publicznymi.

Sprawdź też:
DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: https://instagram.com/antonilacki
PODCAST: https://open.spotify.com/show/52nTVaezzJbI0yMMRQ4wFR
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: https://facebook.com/groups/antonilackicom

Inspiracja: https://www.psychologytoday.com/us/blog/smashing-the-brainblocks/201711/how-conquer-the-fear-public-speaking

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Daj znać co myślisz o tym wpisie komentując go.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap