Zarządzanie projektami – błędy

Zarządzanie projektami – najczęstsze błędy


Dowiedz się dlaczego twój projekt upadnie.

Najczęstsze błędy popełniane przy zarządzaniu projektami.

Zarządzenie projektami – najczęstsze błędy

Jako założyciel i prezes kilku organizacji zdarza mi się bardzo często mieć do czynienia z czymś znanym jako zarządzanie projektami. Chociaż miałem kilka świetnych zwycięstw, nie mam nic przeciwko temu, że przyznałem się do kilku katastrof.

Podobny obraz

Zarządzanie projektami – najczęstsze błędy

Oto pięć błędów, które spowodowały awarie projektów i jak przedsiębiorcy mogą ich uniknąć.

Oczy są większe niż twój budżet.

Wszyscy chcielibyśmy wyświetlać reklamę Super Bowl, ale nie można tego zrobić przy skromnym budżecie. Podczas gdy firmy potrzebują celów i marzeń, liderzy muszą je hartować przy pomocy zdrowej dawki rzeczywistości i oczekiwań. Pomaga to wyjaśnić, co możesz osiągnąć, biorąc pod uwagę swój dostępny czas, zasoby i budżet.

Aby uniknąć rozbieżności marzeń z rzeczywistością, Twoja firma potrzebuje kultury uczciwej komunikacji, która zachęca do jasnych dyskusji na wszystkich poziomach, a nie tylko do niekontrolowanych zamówień.

Praca ze złym talentem.

Niezależnie od projektu, pierwszym instynktem firmy jest stworzenie własnego zespołu. W końcu po to tam są, prawda? Ale to, że ktoś jest częścią Twojej firmy, nie oznacza, że ​​jest właściwą osobą do konkretnego projektu.

Kluczem jest być szczerym wobec siebie i swoich pracowników i, jeśli to konieczne, patrzeć poza swój główny zespół, aby znaleźć najlepszych ludzi do projektu. Rozpocznij budowanie relacji teraz z agencjami, kontrahentami i konsultantami, abyś miał dostęp do sieci gotowej do wykonania specjalistycznych zadań w odpowiednim czasie.

Kontynuowanie realizacji złych pomysłów.

W Hollywood mówią, że łatwo jest zrobić zły film z dobrego scenariusza, ale nie można zrobić dobrego filmu ze złego scenariusza. Chociaż od razu nie rozpoznasz złego pomysłu, kiedy już to zrobisz, nigdy nie zakładaj, że zadziałasz lub uważasz, że włożyłeś w to zbyt wiele wysiłku, aby zmienić kurs.

Z chwilą, gdy zauważysz, że pomysł nie zadziała, musisz wyciągnąć wtyczkę. Zwykle nie można odzyskać złego pomysłu, a marnujesz tylko czas, pieniądze i energię, próbując umieścić szminkę na świni.

Utrzymywanie ostatecznego zatwierdzającego w niewiedzy.

Zazwyczaj większość prac nad projektem odbywa się poniżej poziomu końcowego zatwierdzającego. Często pojawia się sytuacja, w której na przykład freelancer ściśle współpracuje z osobą kontaktową w firmie, aby ukończyć dzieło, ale po to, by usłyszeć przerażające słowa: “teraz muszę po prostu minąć mojego szefa”. Nazywam to “Koszmar wykonawcy”.

Jako osoba, która często jest szefem, uważam, że to niezwykłe, że mam po prostu podać kciuk w ostatecznej wersji, którą widziałem pod koniec projektu. W rzeczywistości moje pierwsze doświadczenia związane z projektem mogą powodować wiele pytań, komentarzy i sugestii. Chociaż nie wierzę w umiejętność mikromanowania utalentowanych osób, możliwość przejrzenia projektu na określonych etapach sprawia, że ​​proces ten jest lepszy.

Rozpoczynając projekt, ustal wyraźne punkty kontrolne dla ostatecznego zatwierdzającego, aby przekazać opinię. Pomoże to zapewnić gładszą ścieżkę do linii mety.

Zastosowanie sugerowanych ostrzeżeń i środków zapobiegawczych powinno pomóc w uniknięciu katastrofy w kolejnym dużym projekcie.

Sprawdź też:
DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY: https://antonilacki.com
FANPAGE ANTONIEGO: https://www.facebook.com/antonilacki
INSTAGRAM: https://instagram.com/antonilacki
PODCAST: https://open.spotify.com/show/52nTVaezzJbI0yMMRQ4wFR
YOUTUBE: https://www.youtube.com/antonilacki
Grupa do zadawania pytań i odpowiedzi: https://facebook.com/groups/antonilackicom

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Daj znać co myślisz o tym wpisie komentując go.x
()
x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap